Kolín – Nymburk 2:1 pp

To nakonec rozhodovalo minimum branek. Vedení na konci druhé třetiny vzal Kolín. Hosté ale stihli vyrovnat deset minut před koncem základní hrací doby, a tak se prodlužovalo. Náhlou smrt vyhrál Kolín.

„Od Kolína jsme čekali velký nápor a byli jsme překvapeni, že to tak nebylo. Byl to vyrovnaný zápas s šancemi na obou stranách. Nás mrzí gól z přesilovky Kolína. Dvě minuty jsme dostali za posunutou branku a přerušení před tím náš kapitán signalizoval čárovému, že byla vyběhnutá brána,“ komentoval průběh utkání nymburský trenér Pavel Bičiště.

„Musím souhlasit, chtěli jsme vstoupit aktivně, důrazně, vytvořit si tlak, ale asi na kluky dolehla nějaká nervozita. Když je nervozita, nejdou nohy. Díky tomu byla první třetina ne vyrovnaná, ale Nymburk byl spíš lepší. Skončila 0:0, což bylo pozitivní,“ potvrdil slova svého kolegy trenér Kolína Petr Martínek.

„Od druhé třetiny jsme zvýšili bruslení a důraz a zaslouženě jsme se dostali do vedení. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že budeme stále aktivní. Ale přišly nějaká oslabení, my se dostali trošku pod tlak a soupeř vyrovnal,“ pokračoval Martínek ve svém komentáři.

Nymburk vyrovnal na 1:1 a rozhodovalo prodloužení. Náhlá smrt. „Šťastnější byl soupeř, který krásně sehrál nahození před bránu. Byl tam hráč, který to ztečoval. Ten hráč by měl být z naší strany odblokovaný, pojištěný, to by se nám nemělo stát. My jsme ti smutní po prvním utkání,“ posteskl si Bičiště.

„Do prodloužení jsme šli s tím, že zkusíme urvat vítězství, což se nám po krásné akci podařilo. Jsme za to hrozně rádi. Utkání bylo velice vyrovnané. Možná jsme měli více ložených šancí. Nicméně nevyhrálo úplně lepší mužstvo, ale šťastnější,“ přiznal Martínek.

V PONDĚLÍ DRUHÝ DUEL

Play off se hraje ob den, tedy už dnes čeká týmy odveta. Hrát se bude od 18 hodin na ledě Nymburka. Protože se hraje na tři vítězná utkání, Kolín bude hrát o mečbol, domácí Nymburk o vyrovnání na 1:1.

„Budeme domácí, budeme chtít vyhrát. To je jasné. Co se týče taktiky, je to těžké. Říká se, že domácí tým by měl na soupeře vlítnout. Může se to zkusit a případně se tým může stáhnout, když by se nedařilo, ale asi začneme asi jako v Kolíně. Uvidíme a vyplyne, co budeme chtít hrát,“ řekl před pondělní odvetou nymburský lodivod Bičiště.

„Očekáváme, že to bude velká bitva. Budeme se snažit, abychom ji nedovedli do prodloužení, ale abychom vyhráli v základní hrací době,“ přeje si na druhé straně kolínský trenér Martínek.

Branky: 38. Panna (Malý, Kadlec J.), 66. Semirád (Kysela) – 50. Arnošt (Stehlík). Rozhodčí: Pilný – Kettner, Řezníček. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. Oslabení: 0:0. Třetiny: 0:0, 1:0, 0:1, 1:0. Diváci: 1211. Stav série: 1:0.
Kolín: Sejpal – Kadlec J., Pýcha, Hanzl, Voženílek, Barták, Březina, Hlaveš – Panna, Semirád, Malý – Kozák, Zumr, Morkes – Kysela, Prokop, Němec.