Klatovy – Kolín 1:4

Kozlové podali bojovný výkon, a nakonec přehráli domácí, kteří byli nejen mírní favorité série, ale i v utkání od začátku měli víc ze hry. Klatovský tlak Kolínští ustáli. Ustáli oslabení, jejich pressing, tvrdou hru, dohrávání zákroků. Nepoložila je ani jedna inkasovaná branka z první třetiny, kdy nepohlídaný hráč před branou dokázal puk do sítě dostat.

Ve druhé třetině se jim podařilo v samotném závěru vyrovnat, když Jankovský s Němcem proměnili akci dva na jednoho. Němec dostal puk do dvou hráčů a bezhlavě mezi nimi kotouč zpracoval a poslal do brány. A když se v poslední části lámal chleba, byli to oni, Kozlové, kdo tahal za delší konec provazu. Výsledkem byl vedoucí gól necelé čtyři minuty před koncem. Šafránek překvapil svou střelou z kruhů.

V závěru domácí zkoušeli dvakrát hru bez gólmana. Přineslo jim to řadu šancí a tlak, ale taky dva góly. Dva inkasované góly. Těmi Kolín upravil na konečnou výhru 4:1.

"Jsme nadšení. Ten zápas byl nesmírně těžký. Byl to klasický zápas play off, který se hrál úplně na hranu, úplně nadoraz. Musím před svými kluky smeknout, že tento zápas takovým způsobem zvládli. Zaslouží pochvalu. Byl to nesmírně bojovný zápas,“ řekl trenér Kolína Petr Martínek.

Kolín se ve čtvrtfinálové sérii ujal vedení 1:0. Odveta na kolínském ledě se hraje v pondělí od 18.07 hodin.

Branky: 10. Rubner (Roubal) – 39. Němec (Jankovský), 57. Šafránek (Jankovský), 58. Němec (Šafránek), 60. Jankovský (Šafránek, Pýcha). Rozhodčí: Jílek – Horažďovský, Šimánek. Vyloučení: 5:4, navíc Jankovský (KOL) 10 min OT za NESP. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Třetiny: 1:0, 0:1, 0:3. Diváci: 600. Stav série: 0:1.

Kolín: Sejpal – Březina, Pýcha, Jelínek, Hanzl, Barták, Havelka – Jankovský, Šafránek, Malý – Zumr, Martínek, Procházka – Netušil, Pilný, Němec – Kadlec, Pešek.