Když Kolín po první třetině prohrával 0:2, zápas vypadal ještě hratelně. Jeden gól hned z první střely po třiceti sekundách, druhý zanedlouho v oslabení. Pak se i Kolín dokázal prosadit do šance, ale na druhé straně musel víc jak deset puků ještě pochytat Martínek. Nicméně pořád se to dalo otočit.

Jenže ve druhé třetině, ačkoliv Kozlové strávili dobrých 75 % času v útočném pásmu, ukázal se pravý opak. 23. minuta – propadli beci – 3:0. 24. minuta – Martínek vyhrabával z modré dorážku po brejku. 25. minuta – další propad, další brejk – 4:0. 26. minuta – další brejk 5:0. A to byl konec. Kozlové propadávali jak na běžícím páse. A pořád to byl ten stejný scénář. Kozlové se snažili vymanit z marnosti , nadechovali se, útočili, ale na bránu puky těžko stříleli a pak domácí vždy ujeli a bum, gól. Celkově ve druhé třetině takto ujeli osmkrát a dali z toho pět branek. Do kabin nesli vedení 7:0.

V poslední třetině dokázali Kolínští kosmeticky upravit třemi brankami debaklem zavánějící zápas alespoň na 7:3. Nicméně to jim náladu zlepšit nemohlo.

Dvůr Králové se díky tomu vyšplhal z posledního místa. Kozlové zůstávají stále druzí.

„Omlouvám se všem fanouškům, kteří fandí kolínskému hokeji, nejen těm, co přijeli do Dvora Králové. Takovou ostudu jsem jako trenér ještě nezažil. Výkon je neomluvitelný,“ konstatoval trenér Petr Martínek.

Branky: 1. Havlas (Luštinec, Matějíček), 5. Luštinec (Havlas, Starosta), 23. Dušek (Půhoný), 25. Dušek (Půhoný, Hoskovec), 26. Luštinec (Havlas, Matějíček), 34. Faltys (Dušek, Půhoný), 40. Půhoný (Hoskovec, Dušek) – 44. Kozák (Kadlec), 55. Malý (Zumr), 55. Mlčoch (Malý, Hanzl). Rozhodčí: Smitka – Řezníček, Laczko. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 510. Třetiny: 2:0, 5:0, 0:3.

Kolín: Martínek (od 25.Sejpal) – Havelka, Pýcha, Mlčoch, Hanzl, Barták, Březina, Jelínek – Kozák, Semirád, Němec – Zumr, Martínek, Malý – Netušil, Pilný, Mandrik – Kadlec.