Kdo si ale vzpomene na loňskou čtvrtfinálovou sérii mezi Kolínem a Moravskými Budějovicemi, je jasné, že Kozly čeká ještě tvrdá práce. Loni Kolínští také vedli 2:0, ale třetí zápas doma prohráli a nakonec museli ještě cestovat do Moravských Budějovic.

"Druhé pondělní vítězství 
v sérii je jen další korálek. Na další zápas se musíme připravit a musíme se soustředit," řekl stručně ke třetímu zápasu mezi těmito soupeři trenér Kolína Václav Rác, který sérii nepovažuje za uzavřenou.

Pokud kolínští hokejisté mač vyhrají, čeká je týdenní zápasové volno, protože čtvrtfinále začíná ve středu 11. března. Pokud prohrají, pojedou ke čtvrtému zápasu v pátek 6. března do Moravských Budějovic.

Případný následující program 1. kola play off

případný 4. zápas, pátek 
6. března: Moravské Budějovice – Kolín (18)
případný 5. zápas, neděle 
8. března: Kolín – Moravské Budějovice (17.07)

Většina favoritů potvrzuje role

Play off se rozjelo teprve v sobotu a chtě nechtě už se blíží konec osmifinálové části. Většina týmů totiž po dvou úvodních zápasech vede své série 2:0 na zápasy a s velkou pravděpodobností některé týmy udělají tečku za svou osmifinálovou sérií už ve středu. Dvě vítězství prozatím urvaly Sokolov, Kobra, Tábor, Kolín, Jablonec a Žďár. Vyrovnané jsou série mezi Vrchlabím a Bílinou a Děčínem a Nymburkem.