Hostující tým na samém začátku ustál první oslabení a následně měl první obrovskou příležitost. Šafránek se řítil z vlastní třetiny na domácího gólmana, jenže mu chyběla potřebná rychlost. Přesto se dostal do zakončení, kolínský kanonýr svůj počet dvanácti zásahů nerozšířil.

A udeřilo na straně druhé. Babka zavezl puk do útočného pásma a Jenáčkovo nahození skončilo až za zády Sejpala. Na konci osmé minuty měli hosté velkou možnost, jenže Zumra vychytal betonem gólman Gába, úspěšný byl i po dorážce Síly. Vsetín byl na koni a několikrát pořádně zatopil hostující obraně i brankáři Sejpalovi.

Své šance měli i hosté, činila se především první útočná formace. Na začátku patnácté minuty ujeli do přečíslení Šafránek s Jankovským, prvně jmenovaný netrefil bránu. Puk se od mantinelu odrazil před branku k Jankovskému, ten musel litovat, že mu puk přeskočil hokejku. O chvíli později se už Kozlové dočkali. Pýcha našel ideální přihrávkou z obranného pásma rozjetého Veselého a ten Gábu prostřelil.

Za necelou minutu mohl strhnout vedení na stranu hostí Semirád, jeho blafák po samostatném úniku ale domácí gólman vystihl. Na konci třetiny měli zase navrch díky přesilovce Valaši, Kozlové ale ubránili i třetí vyloučení v jejich řadách.

Aktivní byli Kozlové i na začátku prostřední třetiny. Gába se ale vyznamenal při střele Síly i následné dorážce Váchala. Pokus o obrat domácí ustáli. To samé se jim podařilo i při početní výhodě Kolína. A to byli hosté dvakrát hodně blízko. Na Veselého číhala prázdná klec, za gólmana Gábu ale zaskočil obránce a vychýlil puk ze správné trajektorie. Lapačka domácího brankáře byla na správném místě i při pokusu Husy.

Pozadu nechtěli zůstat ani domácí. A také se podruhé dostali do vedení. Nakonec to byla branka vítězná. Nejprve šanci Vlachovi překazil na poslední chvíli obránce Blaha. Valaši se radovali ve 32. minutě, kdy Kucharczyk nabil Hryciowi a ten z voleje pálil přesně. Stejně jako při úvodním gólu měl Sejpal naprosto zakrytý výhled.

Hosté ve druhé dvacetiminutovce branku nedali, stále ale drželi naději na dobrý výsledek.

S těsným vedením v zádech vyrukovali Vsetínští plni elánu do závěrečné třetiny, ale Sejpal držel domácí střelce na uzdě. Kozlové vycítili šanci a v útočném pásmu přidali. Jejich snažení bylo marné, obrana domácích v čele s gólmanem Gábou odolávala.

Kolín měl velké štěstí v 55. minutě. Gajarský dostal parádní přihrávku od Kucharczyka, ale z výborné pozice přestřelil branku. Poté narůstal náskok Kolína. Pomohla mu i další přesilovka za příliš mnoho hráčů na ledě. Jenže domácí výborně bránili, byli obětaví. V dobré pozici byl zase kapitán Šafránek, ale díky zákroku Kudělky nemusel zasahovat gólman Gába.

Kozlové se odhodlali ke hře bez brankáře, ale pořádnou šanci na vyrovnání si už nevypracovali. Radovat se tak mohli domácí, kteří přerušili svoji sérii tří domácích zápasů bez bodu a vrátili srdnatě bojujícímu Kolínu porážku 0:3 z prvního vzájemného měření sil.

„Odehráli jsme parádní utkání. Jenže bez bodového efektu,“ litoval po zápase trenér kolínských hokejistů Petr Martínek. „Měli jsme více než dost vyložených šancí, ty jsme však neproměnili.

Vsetín - Kolín 2:1 (1:1, 1:0, 0:0) 
Branky a nahrávky: 7. Š. Jenáček (A. Zeman, Babka), 32. Hryciow (Kucharczyk) – 16. J. Veselý (Pýcha, Váchal). Rozhodčí: Skopal, Ondráček – Otáhal, Kraľ. 

VHK ROBE Vsetín: Gába – Š. Jenáček, Smetana, Hryciow, Bartko, Kudělka, Štach, J. Jenáček – L. Bednář, Pechanec, Gorčík – Babka, R. Vlach, A. Zeman – Hořanský, Šilhavý, Vítek – Půček, Kucharczyk, Gajarský.

SC Kolín: Sejpal – Husa, Kukla, Blaha, Muška, Váchal, Pýcha, Barták – Jankovský, Šafránek, Z. Král – L. Krejčík, Štohanzl, J. Veselý – Síla, Zumr, Petržilka – R. Martínek, Semirád, J. Stehlík.