Moravské Budějovice – Kolín 2:5

Vstup do utkání se jim sice nevydařil, ale pak se zmátořili a přebrali sebevědomě otěže zápasu.

„Řekli jsme si, že musíme do utkání vstoupit aktivně, ale my byli od první bule pasivní. Následně přišlo vyloučení a soupeř přesilovku proměnil. To nás srazilo do kolen. Soupeř byl agresivní, dobře bruslil a my jsme se nemohli rozjet,“ popsal úvodní minuty utkání kolínský trenér Petr Martínek.

Sejpal v první třetině pochytal sedmnáct dalších šancí domácích, a i to pomohlo Kozlům zmátořit se a nastartovat.

„Od desáté minuty jsme hru vyrovnali, dostávali jsme se do šancí a zaslouženě vyrovnali. Od druhé třetiny jsme byli lepší,“ věděl Martínek.

V této části hry dali Kozlové tři branky, čímž si vypracovali rozhodující náskok. Postupně se trefili Voženílek, Kozák a Němec. Do třetí třetiny se tak šlo za stavu 1:4 z pohledu domácích.

„Kluky jsem upozorňoval, že ještě není hotovo, že musíme pracovat pořád stejně, ale neměl jsem obavu o výsledek. Viděl jsem, v jaké jsou kluci euforii, jak si věří. Věděl jsem, že nemůžeme prohrát,“ popisoval dojmy ze svého týmu kolínský lodivod.

Kozlové drželi třígólové vedení dlouho. Až dvě minuty před koncem přišlo snížení domácích v přesilovce.

„Už jsme byli trošku nekoncentrovaní. Viděli jsme, že jsou dvě, tři minuty do konce zápasu. Bylo to po prostřídávání, když jsme byli trošku rozhození na ledě. Dali hezký gól, ale věděl jsem, že ten zápas už nepustíme,“ opakoval Martínek.

Moravské Budějovice ještě zkoušely hru bez brankáře. Chvíli zamkly Kolín v obranném pásmu, ale nevytěžily z toho nic.

„Myslím, že jsme to zvládli velice dobře. Šli jsme obětavě do rohu, kde jsme kotouč uhráli. Vyndali ven a pak to Pepča Malý proměnil,“ okomentoval ještě poslední minutu utkání Martínek.

Jeho tým gólem do prázdné kasy uzavřel na konečných 2:5.

Tři body pro Kozly znamenají skok na třetí místo, dva body před Moravské Budějovice. Zároveň definitivní potvrzení umístění v nejlepší čtyřce po základní části. Do jejího konce zbývají dvě kola.

Příští zápas hrají Kozlové doma. Ve středu od 18:07 hodin hostí Tábor.

Branky: 3. Krutiš (Rytnauer, Peroutka), 58. Peroutka (Rytnauer, Krutiš) – 9. Voženílek (Panna, Malý), 23. Voženílek (Březina, Pýcha), 32. Kozák (Pýcha, Semirád), 35. Němec (Kysela), 60. Malý (Kozák). Rozhodčí: Volf – Maloušek, Maťašovský. Vyloučení: 9:12. Využití: 2:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 550. Třetiny: 1:1, 0:3, 1:1.

Kolín: Sejpal – Voženílek, Pýcha, Hanzl, Havelka, Březina, Barták, Hlaveš, Sladký – Panna, Semirád, Malý – Kozák, Zumr, Morkes – Kysela, Prokop, Němec – Netušil, Pilný, A. Kadlec.