Přerov – Kolín 2:0

Zápas byl na góly hodně dietní. Oba góly padly v první třetině během jediné minuty a oba do sítě kolínského brankáře Soukupa. Hrálo se hodně bojovné utkání a prim hrály především obrany. Poctivá defenziva zdobila oba celky. Ve druhé třetině přerovský Ministr trefil v přesilové hře tyč, to samé se povedlo na konci utkání při kolínské power play Pospíšilovi. Daleko od gólu nebyl ani domácí gólman Postava, který to zkusil ze svého brankviště.

„Měli jsme skvělý nástup a získali jsme dvoubrankové vedení. Pak jsme trochu ve druhé třetině doufali, že se prosadíme v přesilovce, ale nevyšlo to. Skvěle jsme to zavřeli dozadu, soupeř toho z mého pohledu kromě přesilovek až tak moc neměl. Jsme velmi spokojeni jak s výsledkem, tak s hrou, uvedl na klubovém webu Zubrů přerovský trenér Michal Mikeska.

„Jsme zklamaní, že si odsud neodvážíme ani bod. Chtěli jsme se revanšovat za blamáž, kterou jsme předvedli na Slavii. Neodehráli jsme úplně špatný zápas, ale dvě chybičky v první třetině bohužel rozhodly o osudu celého utkání. Ve třetí třetině jsme zkusili hrát už trochu vabank. Domácí hodně zavřeli svou branku a nám se nepodařilo vstřelit ani jeden gól, i když šancí jsme si moc nevytvořili. Když nedáte branku, tak prostě nevyhrajete,“ měl jasno jeden z kolínských trenérů Petr Martínek.

Branky a nahrávky: 7. Talafa (Chludil, Pospíšil), 8. Dobša (Pechanec, Kudělka). Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 938. Třetiny: 2:0, 0:0, 0:0.

Přerov: Postava – Kudělka, Zeleňák, Talafa, Chroboček, Cubo, Krisl, Adámek – Lednický, Pechanec, Dobša – Pospíšil, Hejcman, Chludil – Indrák, Pšurný, Ministr – Hradil, Nemec, Goiš.

Kolín: Soukup – Šedivý, Hampl, Němec, Piegl, Kolmann, Sýkora – Král, Koukal, Vrhel – Pajer, Skořepa, Lang – Ouřada, Moravec, Síla – Gajda, Morong, Naar.