Nedá se říct, že by zápas na jihu Čech začali Kozlové zrovna dobře. Už v páté minutě si nepohlídali u kruhů střílejícího Zaymla. Jeho střela škrtla o dres kolínského gólmana a prosvištěla až do brány. Kolínští na tuto branku ještě reagovali. V deváté minutě Valášek vystřelil sice jen do mantinelu, ale puk mu hned vracel zpátky před bránu Malý. Jeho puk se až k Valáškovi nedostal, ale odrazil se od gólmana přímo do brány – 1:1. To byla však jediná světlá chvilka Kolína v první půlce zápasu. Pak to šlo s Kozly z kopce.

Nejdřív na konci první třetiny přišli o remízový stav 
v oslabení, když prošla tečovaná střela z úhlu. A v úvodu druhé části, to byla doslova pohroma. Dvaadvacátá minuta, v oslabení trefa mezi betony. Čtyřiadvacátá, ve vlastní přesilovce Kozlové nechali jet domácí do brejku. Moravec nejdřív Maříkově střele odolal, ale na jeho třetí dorážku už byl krátký, nikdo mu navíc nepomohl. Sedmadvacátá minuta, dorážka v oslabení a najednou na tabuli svítil stav 5:1 a bylo vymalováno.

Paradoxně až v tuto chvíli se hra Kozlů trochu zvedla. Pomohl jim k tomu gól z přesilovky čtyři na tři. Všichni Kolíňáci na ledě si po ose Mejzr, Malý, Skokan, Malý, Valášek vyměnili puk, aby ho poslední jmenovaný nechytatelně umístil do brány – 5:2. Kozlové se nakonec Táborským přiblížili na rozdíl dvou branek. Ale až v osmapadesáté  minutě, když Valášek dopravil do sítě Morkesův puk – 5:3.

Víc toho ale Kozlové nestihli. I když obzvlášť ve třetí třetině hráli o poznání líp než v předchozích dvou dějstvích, neměli štěstí, puky se jim odrážely, přihrávky byly nepřesné. Navíc pak ještě v power play dostali do prázdné branky branku šestou a domů odjeli s porážkou 3:6.

Nutno ale dodat, že přátelské utkání se rozhodně v přátelském duchu neneslo. Nejprve na buly táborský hráč zranil kolínskému Kadlecovi rameno, pak zase nedovoleným bráněním Táborští pohmoždili Morkesovi žebra a navíc diváci viděli dvě bitky. Tu první sice začal kolínský Klíma, ale až poté, co ho naprosto nesportovně atakoval Barbora několikrát zezadu. To vše se obešlo bez zásahu rozhodčího. Podobně pak napadl Dvořák Jankovského a na světe byla bitka číslo dvě.

Branky: 5. Zayml, 14. Krätzer, 22. Bílek (Dvořák, Březina), 24. Mařík (Matušík), 27. Dvořák (Heršálek), 60. Kellner – 9. Malý (Valášek, Pýcha), 31. Valášek (Malý, Skokan), 58. Valášek (Morkes, Pácal). Vyloučení: 6:8, navíc Pechánek (TAB) 10 min OT, Barbora, Dvořák (oba TAB) a Klíma, Jankovský (oba Kolín) 5+DKU. Využití: 3:1. Oslabení: 1:0. Třetiny: 2:1, 3:1, 1:1.
Kolín: Moravec – Pácal, Klíma, Pýcha, Skokan, Hanzl, Barták, Fiala – Morkes, Kadlec, Jankovský – Malý, Valášek, Ježek – Zumr, Šafránek, Šifta – Semirád, Mejzr, Hlavatý.