Rozhodli o tom vlastně už v první části, ale pojistili si to až v té poslední. Na první i druhý gól Kolína domácí reagovali a vyrovnali. Kozlové dali v prvním dějství však branku ještě třetí, do kabin šli s vedením, a to byl vlastně ten rozhodující moment. Od té doby totiž vedli. Ve druhé části chvíli i o dva góly, ale čínský tým se znovu přiblížil na rozdíl jedné trefy. Ale nevyrovnal.

Kozlové pak v poslední části odskočili na rozdíl víc branek a pohlídali si vítězství. Díky němu jsou stále první a bodově se odpoutali. Na druhou Příbram mají již tři body náskok a zápas k dobru.

„Každý zápas je jiný. Proti silnějšímu soupeři se hraje lépe a proti slabšímu se někdy hraje hůř. A tento zápas toho byl důkazem. Vítězství jsme si zasloužili, ale jednoznačné to nebylo. Jdeme dál, budeme se připravovat na další zápasy,“ řekl po utkání vedoucí Kolína Josef Nutil.

Branky: 5. Xiang (Husarik), 15. Bláha (Nagy, M. Kučera), 32. Nagy (M. Kučera) – 4. Malý (Semirád, Šafránek), 12. Pýcha (Hanzl, Semirád), 17. Šafránek (Malý), 26. Zumr (Pýcha, Sladký), 47. Šafránek (Malý, Semirád), 48. Němec (Kozák, Mašín), 57. Zumr (Pýcha, Malý). Rozhodčí: Horáček – Svoboda, Kučera. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Oslabení: 0:1. Třetiny: 2:3, 1:1, 0:3. Diváci: 50.

Soupiska Kolína: Sejpal (Onderko) – Pýcha, Hanzl, Jelínek, Sladký, Barták, Havelka – Semirád, Malý, Stehlík, Němec, Mašín, Kozák, Martínek, Zumr, Šafránek.