Kadaň – Kolín 1:2

Hostům pomohla rychlá branka, kterou dali v přesilové hře. Z mezikruží propálil gólmana Veselý. Po celou první třetinu byli hosté o mnoho aktivnější, nedařilo se jim ale v zakončení. A tak přišel trest. Kadaň vyrovnala v 19. minutě a bylo to také v přesilové hře.

Druhá třetina branku nenabídla. Více šancí měli rozhodně hostující hokejisté, ale to jim nebylo nic platné. V té největší se ocitl až na konci druhé periody Veselý. Osamocený tváří v tvář Běhulovi selhal.

Na začátku závěrečné třetiny byli aktivnější domácí a měli dvě slibné příležitosti. Postupně ale kozlové nabrali tempo a jejich akce volaly po gólu. Čekali ale hodně dlouho. Až do 55. minuty. Kapitán Šafránek přihrál tísněný Jankovskému, ten zamíchal pukem a pálil naprosto dokonale. Kolín se přiblížil povinnému vítězství. Trhači to v závěru zkoušeli. Jejich snahu ale zmařilo vyloučení půl minuty před koncem. Kozlové si museli oddechnout, ale tři body mají v kapse.

„Byli jsme bráni jako favorit, i když Kadaň neměla tak často hrozné výsledky. Domácí byli obrovsky nebezpeční, snažili se a hráči plní pokyny a příkazy trenérského guru Růžičky. Prostě hrabali,“ vyprávěl po utkání jeden z kolínských trenérů Petr Martínek. „Dali jsme na jedna nula a asi jsme si mysleli, že to v pohodě zvládneme. Jenže domácí na konci první třetiny vyrovnali. My jsme už v první části měli dost šancí. V prostřední třetině jsme hráli deset minut špatně, pak zase dobře. Museli jsme to ale hlídat hlavně dozadu a jsme rádi, že jsme utkání nakonec zvládli. Rozhodli jsme a je to pro nás cenné vítězství,“ ulevil si Martínek.

Nutno podotknout, že poslední tým kozly dost potrápil. „Sice poslední byli, ale zase takové to nebylo. Naše vítězství je důležité vzhledem k celé sezoně. Dokázali jsme urvat tři body a moc si toho vážíme. Nebylo to snadné, soupeř byl velmi dobrý a hodně nám to znepříjemnil. Chtěli jsme to zvládnout, chtěli jsme to urvat a povedlo se. Ale před soupeřem klobouk dolů,“ dodal Petr Martínek.

V příštím týdnu hrají kolínští hokejisté hned dvakrát na svém ledě. V pondělí hostí od 18 hodin Jihlavu, v sobotu o hodinu dříve Porubu. Mezitím odehrají ve středu od 17.30 hodin ještě zápas ve Vsetíně.

Branky a nahrávky: 19. Bernat (Berčík, Routa) – 6. Jan Veselý (Jankovský, David Šafránek), 55. Jankovský (David Šafránek). Třetiny: 1:1, 0:0, 0:1.

SK Trhači Kadaň: R. Běhula – Steinocher, Kabelka, Štochl, Zorko, Havlín, Ferbas – Routa, Berčík, Valujskij – Zabloudil, Mežnar, Bernat – Konášek, Čech, Homer – Bogdasarjan, Hradecký, L. Švec.

SC Kolín: Sajdl – Piegl, Čáp, Šalda, Kukla, Kachyňa, Čížek, Váchal – Krejčík, Sklenář, Veselý – Jankovský, Šafránek, Král – Dvořák, Morong, Svoboda – Zumr, Matějček, Petržilka.