Kolín B – Kutná Hora 2:3 pp

Domácí borci, kteří jsou lídrem soutěže, v zápase dvakrát vedli. Hosté ale manko smazali jak v první, tak i ve druhé části. Třetí perioda už branku nenabídla a šlo se do prodloužení. V něm rozhodl po necelých dvou a půl minutách hostující Chmelař.

První branku dal rychlík Martínek z bezprostřední blízkosti. Chvíli před úvodní sirénou bylo vyrovnáno. Přesilovou hru využil Švejda. Kolín odskočil podruhé díky trefě Semiráda, jenže za necelých čtyřicet vteřin vyrovnal Antonín Kadlec, který se postavil proti svému bratrovi i otci hrajících v dresu kozlů.

Kutná Hora pečlivě bránila a vyrážela do brejků. Spoléhala se na pevnou defenzivu, tato taktika jí vycházela. Díky tomu překvapivě sebrala dva body.

Ilustrační foto.
Futsalisté neprohráli, přesto ztratili šanci na play off

„Je to pro nás velký úspěch. Dva body jsou hodně cenné. Obzvlášť v Kolíně, který dává každému spoustu gólů. Hráli jsme opravdu dobře. Už první část byla podařená, ta druhá ještě lepší. Ve třetí třetině jsme jeli během sedmi minut třikrát sami na gólmana, ale nedali jsme. Posledních sedm minut jsme byli pod velkým tlakem, ale ustáli jsme to,“ radoval se trenér Kutné Hory Stanislav Bednář. „A prodloužení jsme sehráli také dost dobře. Je to ale jen první krok, musíme udělat další. K tomu je ale potřeba i štěstí,“ uvedl trenér vítězů.

„Podali jsme dobrý, kolektivní výkon, hráli jsme obětavě, výborně jsme bránili a z toho jsme vycházeli,“ popisoval způsob hry, který byl na lídra účinný kouč Bednář. „Bylo znát, že jsme mezi vánočními svátky potrénovali,“ dodal kouč sršňů.

Branky: 5. Martínek (Malý, Kozák), 34. Semirád (J. Kadlec, Skokan) - 19. Švejda (Beran, Tvrdík), 35. A. Kadlec, 63. Chmelař (Tvrdík). Třetiny: 1:1, 1:1, 0:0, - 0:1.