„Výborně zachytal Růžička v kolínské bráně. Neprostřelili jsme ho, ani žádnou tečí. Vychytal to. Bez gólu se vyhrát nedá. Takže my jsme ti poražení, ale z výkonu ve třetí třetině jsem nadmíru spokojen, protože se vrátila bojovnost," řekl po zápase trenér Nymburka Pavel Bičiště.

Kolín se v první třetině dostal do dvoubrankové výhody. Kozlové byli lepší a odměnou jim byl i gól do šatny devět sekund před koncem třetiny.

„V první třetině jsme byli aktivní, řekl bych i lepší. Postupně se pak hra ale vyrovnala. Víme, že Nymburk není na předních příčkách tabulky jen tak náhodou. Nymburk několikrát v posledních zápasech otočil stav, takže jsme hráče nabádali, ať hrají z obrany, což mohlo působit z naší straně zakřiknutě," uvedl kolínský asistent Jaroslav Plíšek.

„Střely Nymburka byly hodně i zdálky a my měli pokryté brankoviště a gólman vychytal nulu. Byl to dobrý výkon obrany a i gólmana," dodal.

Kolín si držel soupeře stále od těla. Menší problémy nastaly, když tři a půl minuty před koncem rozhodčí vyloučili domácího hráče za vyhození puku z obranného pásma mimo hřiště. Nymburk sáhl ke hře bez brankáře. Hosté hráli dvě minuty 6 na 4, pak pokračovali 5 na 4. Gól ale nedali. I když šancí měli celou řadu.

„Střely tam byly, ale nepadlo to tam. Škoda pro nás. Zkusili jsme to hned s přesilovkou, udělal by to každý. Neměli jsme co ztratit. Nedali jsme ale gól, což se nám nepodařilo celý zápas," konstatoval Bičiště.

I Kolínští tento moment vnímali na konci zápasu jako klíčový. Kozlové sice vedli 2:0, ale když by hosté proměnili přesilovku, mohlo jim být ještě horko.

„Někdy se to stane, že hráč v zápalu boje kotouč vyhodí. Trochu jsme obavy měli, protože když by šel Nymburk do kontaktu, tak měl dost času ještě vyrovnat, ale naši hráči to zvládli," pochvaloval si Jaroslav Plíšek.