„Kromě osmi minut ve druhé třetině jsme měli zápas pod kontrolou. Byli jsme lepší," řekl po utkání asistent trenéra Jaroslav Plíšek.

Kozly nečekal lehký soupeř. Podle postavení by se to sice mohlo zdát, České Budějovice jsou předposlední, ale dvakrát je letos dokázaly porazit. Na třetí pokus to Kolínu ale vyšlo. Výhra o pět gólů je posunula na šesté místo.

„Po vyhraném minulém utkání nad Jindřichovým Hradcem jsme na něj chtěli navázat druhým vítězstvím za sebou. A to se podařilo. Po minulém týdnu jsme změnili něco v organizaci hry. Hráči to vnímali pozitivně, a to se odrazilo na výsledku proti Českým Budějovicím," potěšilo Plíška.

Kozlové dali důležitý základ svému vítězství povedenými oslabeními. Nejenže ubránili všechna, nedostali v nich gól, ale hlavně v nich dvakrát skórovali.

„Bylo to víceméně náhodné, protože jejich beci nezpracovali puk na modré. My k nim ale dobře přistupovali a díky tomu jsme se do těch pozic dostali," popsal Plíšek.

Hráči Kolína přidali k výbornému oslabení také jeden gól v přesilovce. Po pasu Černého se trefil Semirád.

„Vyplynulo to z individuálních dovedností hráčů. Nebyl to nacvičený signál," komentoval akci svého týmu asistent trenéra.

Kolín je v tabulce šestý. Další utkání hraje opět doma. Netradičně v neděli hostí druhý Tábor.

Přidá sedmé domácí vítězství v řadě?