Petře, vám se v letošní sezoně daří na výbornou. Na svém kontě máte už sedmnáct bodů. Čím si to vysvětlujete?

Nevím, jak to vysvětlit, dařilo se mi už v play off minulé sezony, a tak nějak jsem si to přenesl do té letošní. Ale to se vždy odvíjí od hry celého týmu, potažmo celé pětky. Začátek sezony se nám velmi povedl, hráli jsme skvěle, i ze střídačky jste se rád koukal na ostatní, jak to šlape a s tím přicházely i ty individuální body. Bohužel v poslední době už to není takové, jak bych si představoval.

Vy jste spolu v Arnoštemv tomto ohledu nejlepší. A to jste obránce. Co na to říkají spoluhráči?
Tak samozřejmě nějaké vtípky na to padly, ale celkově v našem týmu jsou velmi ofenzivní a produktivní obránci, někdy si říkám, že více jak naši útočníci, je to, myslím, taková rarita oproti soupeřům.

Daří se celému týmu, stále jste v nejvyšších patrech tabulky. Kam to může Nymburk v letošní sezoně dotáhnout?
Stále máme před sebou ještě půlku soutěže, která je extrémně vyrovnaná, zápasy mezi prvním a sedmým týmem nemají předem favorita. Od začátku soutěže se potýkáme s odchody hráčů do zahraničí, navíc prvními centry, což je asi nejhorší možný zásah do sestavy, takže nebudu tak optimistický, jako bych byl na začátku sezony. Určitě ale máme na to uhájit celkově čtvrté místo a přejít přes první kolo play off, pak to bude o aktuální formě, jak se dokážeme připravit na toho konkrétního soupeře. Mým osobním přáním je dotáhnout naši hru a výsledky tam, abychom přitáhli na stadion fanoušky, jak tomu tady bylo dříve.

V posledních zápasech jste hráli oslabení, chyběli vám hráči, kteří pravidelně nastupují. Je to hodně na vaší hře znát?
Přesně tak, trochu jsem to nakousl již v předchozí odpovědi. Je to pro nás těžké období, kromě odchodů hráčů se nám sešlo v jednu chvíli několik zranění, nemoci a školní nebo pracovní povinnosti, musejí nám vypomáhat cizí hráči na střídavý start, hra nám nefunguje tak lehce jako na začátku soutěže, kdy jsme měli ustálenou sestavu. Věřím ale, že se s tím brzy vyrovnáme a do play off budeme přichystáni v nejlepší formě.

V sobotu vás čeká derby v Kolíně, kde jste ještěv minulé sezoně působil. Jak se na zápas těšíte?
Vždy se na tento zápas těším, jak na kamarády, kteří tam hrají, tak na atmosféru, která tyto zápasy doprovází. Je to pak radost hrát, jen více takových zápasů.

V letošní sezoně jste Kolín už dvakrát porazili. Jaké to byly zápasy z vašeho pohledu s odstupem času?
Z mého pohledu naprosto odlišné. První zápas v Kolíně byl jako na houpačce, první dvě třetiny nás Kolín přehrával, nemohli jsme se dostat vůbec do hry, nevěděli kudy kam. Mezi druhou a třetí třetinou se to ale v kabině zlomilo, řekli jsme si, že už nemáme co ztratit, když jsme prohrávali 1:3. Třetí třetinu jsme odrežírovali my a zápas obrátili, navíc si pamatuji na můj vítězný gol, takže pohádkový scénář (smích). Druhý zápas v Nymburce jsme naopak měli od začátku v rukou my, postupně jsme navyšovali náš náskok a na rozdíl od Kolína se nám ho podařilo po výborné taktické hře uhájit až do konce.

Máte na to, abyste v Kolíně opět uspěli?
Těžká otázka. Je to derby, takže šance vidím stejně na obou stranách, rozhodovat budou maličkosti. Pokud se na to dobře připravíme, tak samozřejmě uspět můžeme.

V Kolíně bývá velká návštěva a parádní atmosféra. Těšíte se na kolínské fanoušky?
Těším i netěším. Těším se na tu atmosféru, těším se, že zase potkám kolínské fanoušky, které dobře znám a jsem rád, že i přes můj odchod mě vždy pozdraví, snad tomu bude i tentokrát. Zároveň se na ně i netěším, protože soupeři dokážou vždy pořádně zatopit. Doufám tedy, že přijedou do Kolína opět i naši fanoušci, jako tomu bylo v prvním zápase a nenechají nás jim na pospas (smích).

Slibujete před zápasy s Kolínem mužstvu nějakou odměnu za výhru?
Raději už nic neslibuji, je to spíše otázka na týmového pokladníka, ale letos mě dvě výhry už samozřejmě něco stály, jak finančně, tak i v naturáliích (smích).

Jsou pro vás duely s kolínskými Kozly výjimečné?
Přece jen jsem v Kolíně strávil přes deset let a stále tam bydlím, takže odpovím jednoduše. Ano, jsou.