Kocouři jednoznačně porazili překvapení začátku soutěže – Pečky. A Pečecké bude zřejmě ještě dlouho strašit třetí třetina zápasu, ve které inkasovali jedenáct branek.

Hokejisté Pátku a Mochova mezi sebou sehráli velmi vyrovnané utkání, jenž rozhodla branka, kterou vstřelili Pátečtí tři vteřiny před koncem zápasu.

Nymburští Horneti si po nevýrazném vstupu do soutěže spravili chuť v utkání s Phantoms Lysá nad Labem a připsali si první vítězství v soutěži.

Tsunami Nymburk potvrdil proti Brkounům roli favorita a i po tomto souboji zůstává nymburský tým bez porážky v čele soutěže.

Buldoci vůbec nezvládli úvodní třetinu proti Běchovicím a inkasovali v ní devět branek, což prakticky rozhodlo celé utkání.

Hokejky vinou zpoždění brankáře nastoupili proti Českému Brodu se šesti hráči v poli bez brankáře, ale nijak to nevadilo a než se brankář Hokejek dostal to branky, jeho tým už vedl jedna nula. Hokejky si nakonec s chutí zastříleli a nebýt dvou nastřelených tyček v posledních dvaceti vteřinách, odnesl by si Český Brod potupnou dvacítku.

Střelci kola se stali Jakub Makalouš, Martin Veith (oba Kocouři) a David Jaroš (Běchovice), kteří zatížili konto soupeřů pěti brankami.

Výsledky 5. kola: Pečky – Kocouři Svatbín 2:19 (0:3, 1:5, 1:11), Pátek – Mochov 5:4 (1:1, 2:3, 2:0), Hornets – Phantoms Lysá nad Labem 10:3 (4:0, 3:1, 3:2), Tsunami Nymburk – Brkouni 8:4 (3:3, 3:1, 2:0), Buldoci Poděbrady – Běchovice 5:16 (0:9, 2:0, 3:7), Český Brod – Hokejky Nymburk 5:19 (1:5, 1:8, 3:6).

Los 6. kola: Phantoms Lysá – Buldoci (so 16:45), Hokejky Nymburk – Mochov (so 19:00), Kocouři Svatbín – Pátek (ne 10:45), Běchovice – Pečky (ne 19:30), Český Brod – Tsunami Nymburk (odloženo), Brkouni – Hornets Nymburk (odloženo). Dohrávka 3. kola: Hornets Nymburk – Kocouři Svatbín (út 10:45).

1. Tsunami Nbk⋌ 5 5 0 0 42:16 15
2. Hokejky Nbk⋌ 5 4 0 1 40:22 12
3. Kocouři Svatbín⋌ 4 3 0 1 36:13  9
4. Pečky⋌ 4 3 0 1 42:30  9
5. Pátek⋌ 5 3 0 2 30:29  9
6. Český Brod⋌ 5 3 0 2 32:37  9
7. Brkouni⋌ 5 2 0 3 32:25  6
8. Běchovice⋌ 5 2 0 3 40:51  6