„Nejlepší možné zakončení roku ve společnosti kozlí rodiny. Silvestrovská párty začína odjezdem vlaku z Kolína v 16:29," píše na facebooku Kozlů.

Společná jízdenka se bude po loňské zkušenosti kupovat pouze na nádraží. „Tak neváhejte a přijďte si užít poslední mač našich miláčků v roce 2015 a spojit to s romantickým výletem vlakem s následnou procházkou Nymburkem s demonstrací toho, kdo vládne Polabí," dodává profil Kozlů.

Jak ale vše dopadne, na to si musíme počkat do večerních 18 hodin, kdy zápas na nymburském zimním stadionu startuje.

I když se obecně říká, že derby nemá favorita, v tomto případě se větší šance připisují rozhodně hostujícímu týmu. Ten má po 22 odehraných zápasech na svém kontě neskutečných 20 vítězství a pouze dvě porážky. Pochopitelně tak vede druholigovou tabulku, byť další, nedělní soupeř Tábor, se ho drží.

Dnes domácí tým se po katastrofálním začátku postupně zvedl a v současné době mu patří pozice přesně uprostřed tabulky, tedy 9. místo. Ze 23 zápasů si připsal 11 vítězství a 12 porážek. V poslední době však ukazuje velmi slušnou formu a daří se mu zejména na soupeřových kluzištích.

Poslední zápas hraný v sobotu 19. prosince vyhrál 
v Sokolově na samostatné nájezdy 3:2.

Pikantní příchuť bude mít derby pro obránce Petra Pýchu, který strávil několik sezón v kolínském dresu. Letos však nastupuje za mateřský Nymburk a bude mít proti Kozlům o motivaci postaráno.

Zápas by měla doprovázet velmi slušná divácká kulisa. Snad také ze strany domácích fanoušků.
Na sociální síti se svolávají i ti, kteří už několik sezon na nymburský zimák pravidelně nechodí, ale pamatují nedávnou éru bouřlivého kotle nad trestnými lavicemi. Pokud se dřívější fanoušci znovu sejdou, nymburskému týmu by hlasité povzbuzování „Polaban, Polaban" mělo pomoci.
Dalším motivačním prvkem pro domácí bude série šesti zápasů, v nichž Kolín nedokázali porazit. Naposledy se tak stalo v březnu 2013, kdy 
v památném utkání deklasovali Kozly historicky nejvyšším rozdílem 10:1.

Od té doby ovšem šestkrát slavil kolínský workteam!

Prolomení této série je určitě pro domácí výzvou, Kolín by rád sérii natáhl.

Koneckonců má i historicky lepší výsledky – Nymburk se radoval jen pětadvacetkrát, Kolín jedenatřicetkrát. Jen jednou skončil zápas nerozhodně.

Derby bude hlídáno policií a těžkooděnci. Budou probíhat i kontroly. Protože se jedná o předsilvestrovské utkání a navíc derby, policie má obavy z používání pyrotechniky na stadionu. Protože mají v Nymburce na zimním stadionu pod stropem hořlavou fólii, mohlo by být jakékoliv použití rachejtlí dost nebezpečné.

Každopádně se Kozlové maximálně těší a do utkání půjdou bez absencí. ,,Jsme kompletní. Po zápasové přestávce se na utkání těšíme a navíc je to derby," řekl před utkáním hrající trenér Kolína Jiří Kadlec starší.