Po delší době hledání brankářské jedničky ve druhé nejvyšší soutěži získali Kozlové před sezonou 2022/23 na pozici startovacího gólmana Jakuba Soukupa, osmadvacetiletého odchovance Litvínova, který v posledních letech působil ve Vrchlabí. Hned od začátku aktuálního ročníku Chance ligy se kolínský muž s maskou ukazoval v parádním světle a rychle se stal také jedním z oblíbenců kolínských tribun.

Extraligový šampion z roku 2015 s Litvínovem doposud naskočil za Kolín do 36 zápasů základní části, ze kterých odešel sedmnáctkrát jako vítěz, a to s celkovou úspěšností zákroků 91,27 %, navrch přidal také jedno čisté konto proti Sokolovu. Oboustranná spokojenost vyvrcholila podpisem nové smlouvy, Jakub Soukup v Kolíně prodloužil kontrakt o následující dvě sezony, u Kozlů tak bude působit minimálně do konce ročníku 2024/25.

„Kuba patří celou sezonu mezi naše stěžejní hráče. Od prvního tréninku se zařadil mezi lídry kabiny, a to jak v pracovitosti, tak i charakterem. Nejdůležitější je však, že všechny tyto vlastnosti potvrzuje svými výkony na ledě. Jsme moc rádi, že jsme se společně dohodli na nové dvouleté smlouvě, a že Kuba spojí svou budoucnost s Kolínem,“ komentuje prodloužení smlouvy brankářské jedničky manažer kolínského klubu Lukáš Krejčík.

Daniel Krátký