Písek – Kolín 3:7

Běží třináctá minuta utkání. Písečtí hokejisté na domácím kluzišti jdou už do dvougólového vedení a kolínským hráčům do smíchu moc není. Krapet ledová sprcha na začátek. Jenže jak hodně ledová byla, tak Kozly rychle do reality probudila.

Ještě ve třinácté minutě se daří Kočího střelu z mezikruží tečovat Spitzerovi. Chvíli na to v přesilovce Fiala servíruje kotouč před prázdnou bránu Vágnerovi. A Kozlům je to stále málo. A tak přidávají domácím políček další, a o to krutější, že přichází v jejich přesilovce.

Šifta vystihuje rozehrávku domácích a tváří v tvář jejich gólmanovi kličkou v souboji vítězí. Kolín půl minuty před koncem první třetiny přebírá otěže zápasu – 2:3.

Pustit už je nemíní. Naopak v prostředním dějství přidává kapičku do poháru vítězství další. A znovu v oslabení. Chaloupka nachází díru v obraně hostí a do brejku posílá Spitzra. Ten nejenže se nemýlí, ale puk posílá efektivně pod víko – 2:4.

Domácí jdou do kolen, kdo by takový scénář rozdýchal. Ztratit doma vedení 2:0, a to během dvou minut a pak jít do dvougólové ztráty při dvou vlastních přesilovkách, to je opravdu příliš.

V poslední dvacetiminutovce si tak Kolínští jen vítězství hlídají a přidávají branky. Nakonec berou výhru 7:3, slaví tři body a do Kolína se vracejí na třetím místě tabulky.

„I přes nedobrý začátek musím říct, že jsme soupeře k ničemu nepustili. Naše výkony stoupají zápas od zápasu. Hráčům s nabývajícím bodovým kontem a dobrým výkonem roste i sebevědomí," hodnotil po utkání trenér Kolína Václav Vaněk.

Jeho svěřenci výhrou Písku zakončili první čtvrtinu letošní ligy juniorů a z devíti zápasů brali šest výher.

„Jediná porážka, která mě mrzí, je ta s Třebíčí. Byli jsme lepší, ale nedali jsme šance, udělali pár individuálních chyb a prohráli jsme. Jinak jsou naše výkony pozitivní. Máme mladý tým, který se v letošním ročníku aklimatizoval velice dobře," pochvaloval si kolínský lodivod.

Branky: Spitzer 2, Šifta 2, Fiala, Zumr, Vágner. Třetiny: 2:3, 0:1, 1:3.
Kolín: Moravec – Chaloupka, Chmelař, Fiala, Špringl, Skála – Herwig, Zumr, Vágner – M. Kočí, Spitzer, Šifta – Lazar, Pospíšil, T. Kočí – Jelínek.