Sice po Vánocích už pětkrát ztratil body (tři prohry, dvakrát výhra v prodloužení), ale to ho na prvenství neohrozilo. Naposledy zvítězili hráči z Vysočiny nad Žďárem nad Sázavou 3:1.

S Kolínem mají jednoznačnou bilanci, tři výhry. Ale jednou byli na pokraji porážky a Kozlové je dokázali obrat o bod. Na svém ledě Havlíčkův Brod vyhrál 7:1 a 5:3, v Kolíně zvítězil až 4:3 po nájezdech. Zopakují Kolínští domácí vynikající výkon a potrápí favorita?

Největším postrachem na straně hostí jsou útočníci Miroslav Třetina (22+37), Lukáš Endál (26+31), Jan Milfait (24+26) a Patrik Přidal (15+28). Mezi beky je ještě ofenzivě podporují Tomáš Semrád (10+28) a Jiří Vašíček (7+21). Na straně Kolína je na tom nejlépe kapitán Josef Malý (18+19), v závěsu za ním je Ondřej Panna (16+15).

„Je to jeden z vrcholů, přijede lídr tabulky a největší aspirant na postup. Doufám, že se dobře připravíme, kluci podají optimální výkon a soupeře potrápíme a že se nám konečně letos podaří ho porazit,“ řekl před utkáním trenér Kolína Petr Martínek.

Zápas začíná tradičně v 17.07 hodin a bude doprovázen bezpečnostními opatřeními. Fanoušci Kolína budou mít vyhrazený vstup u brány u jezera, fanoušci hostí u pekárny.