A Kozly čeká mnoho nového. Nový soupeř, nová sestava, nová časomíra, nový herní systém.

Hned v prvním zápase Kolín hostí loni postupující tým z krajského přeboru David servis České Budějovice. Nováček soupeře má ale ve svém týmu hráče se zkušenostmi a i hráče z prvoligového Motoru.

Kozlové mají na své soupisce také nová jména. Zatímco kariéru ukončil například Tomáš Pácal nebo František Moravec, z týmu odešel Jan Veselý nebo Martin Ježek. Kolínskou sestavu doplnili kromě jednoho kolínského juniora hráči Pardubic, se kterými Kolín navázal před sezonou spolupráci. V bráně by se tak měl střídat s Martinem Sejpalem zkušený Vladislav Koutský, v obraně pak uvidíme juniory Zajíce s Horynou a v útoku zase trio Panna – Pipek – Krajňák.

Kromě nových jmen budou diváci ve středu 14. září také svědky prvního použití zbrusu nové časomíry, kterou Kozlové mohou využívat díky grantu TPCA a majiteli zimního stadionu SMSK a.s.

A aby toho nebylo málo, letošní druholigový ročník je vlajkovou lodí nového herního systému. Týmy byly rozděleny po letech zpět do tří skupin. Kozlové mají ve své skupině 9 soupeřů a se všemi se v základní hrací části potkají čtyřikrát – dvakrát doma a dvakrát venku.

A jak si vedly soupeři z prvního kola v přípravě?

Kolínští hokejisté měli na programu 10 přípravných duelů, zvítězili šestkrát, remizovali jednou a prohráli třikrát. Nejvíce se jim dařilo nad Vrchlabím a Nymburkem. Oba tyto celky na Kozly zbraň v přípravě nenašly. S Jabloncem a Žďárem sehráli Kozlové jeden vítězný mač a jednou podlehli. Nejhorší bilanci si připsali 
s Havlíčkovým Brodem. 
Na jeho ledě podlehli 1:6 a doma remizovali 4:4.

Nejlepším střelcem Kozlů v přípravě se stal Tomáš Pipek s 6 góly, na záda mu dýchal s 5 trefami Morkes a bronz si podělili za 4 góly Malý, Kadlec st. a Panna.

Naproti tomu dnešní soupeř Kolína v přípravě nastoupil jen sedmkrát. 
Z toho ale čtyřikrát vyhrál, jednou remizoval a dvakrát prohrál. Nutno dodat, že jedna prohra byla s prvoligovým Motorem. Na začátku přípravy si Jihočeši směle poradili jak s Pískem, tak 
s Táborem a v posledních dvou utkáních naprosto jednoznačně deklasovali dvakrát Jindřichův Hradec. 
S Táborem pak ještě přidali v odvetě remízu a Písek se stal kromě Motoru jejich druhým přemožitelem.

Střelecky se hráči David servisu docela podělili napříč celým týmem. Nejproduktivnějším se stali se čtyřmi góly Jiří Ferebauer (loni Písek) a Milan Šesták (loni Jindřichův Hradec a David servis).

Celkově Kolín v přípravě nastřílel 40 branek a David servis České Budějovice 35 branek. Průměrně jsou to 4 branky na zápas pro Kolín a 5 branek na zápas pro David servis. Oba týmy inkasovaly 27 branek. Pro Kozly to ale znamená průměr 2,7 gólů a zápas, kdežto pro jejich soupeře 3,9 gólů na zápas.