Hned dvouletou dvoucestnou smlouvu podepsal progresivní Kryštof Ouřada. Teplický rodák nastupoval vloni za prvoligové Ústí nad Labem či Kolín a druholigovou Bílinu. Letos se od Kozlů podíval přesně opačným směrem – o patro výš, když si připsal první start v extraligovém Hradci Králové. Letos má na kontě 28 bodů (17+11) ve 43 duelech Chance ligy a v organizaci by měl přidávat i další.

„Kryštof zaznamenal v letošní prvoligové sezoně poměrně velký progres. Tvrdě na sobě pracuje a patří k nejdůležitějším a nejproduktivnějším hráčům Kolína. Jeho výkony nás přesvědčily a výsledkem je podpis dvoucestného kontraktu na další dva roky,“ říká generální manažer Mountfieldu HK Aleš Kmoníček.

V Kolíně působí také celá řada dalších hráčů s hradeckou historií a tento trend by v rámci spolupráce obou klubů měl pokračovat i nadále. V kádru trenérů Šťastného a Martínka se dokázali prosadit brankář Tomáš Sajdl, obránce Jakub Naar a útočníci Kryštof Lang, Matěj Morong a Daniel Šedivý. Na všech pět byla nyní uplatněna opce pro ročník 2023/24.

Někteří z této pětice už byli letos povoláni pro extraligové boje, v budoucnu se mohou dočkat i ostatní. „Po dohodě s naším trenérem v Kolíně Honzou Šťastným jsme uplatnili opční právo na zmíněné hráče. Všichni se prosadili v Chance lize, patří ke stabilním členům kolínského mužstva. Pevně věříme, že mají potenciál se neustále zlepšovat a v případě kvalitních výkonů se podívat i do našeho A mužstva,“ věří GM Aleš Kmoníček.

(web scmarimexkolin.cz, Jan Vavřina)