Kolínští hokejisté Moravské Budějovice bez obdrženého gólu porazili už potřetí v sezoně. Opravdu obdivuhodná bilance. Po výhře 3:0, o kterou se brankami postarali Šifta, Kočí a Šafránek, si Kozlové nesou do nedělní odvety první bod v sérii.

První třetina byla trochu opatrná, to je pravda. Kozlové tak za bukem čekali, co bude. Sem tam zahrozili. V největší akci Ježek prošel za beky, ale souboj tváří tvář s vynikajícím gólmanem Moravských Budějovic Petrem Helešicem prohrál. Branka z této akce ani jiné v úvodní třetině nebyla.

Pak se ale Kozlové rozparádili. Zatímco vepředu předváděli hokejový koncert, vzadu je skálopevně jistil gólman Sejpal. A výsledek? Výhra 3:0.

Skóre zápasu otevřel na začátku druhého dějství Pavel Šifta. V jízdě přijal přihrávku s očima od Zumra a z mezikruží nezaváhal. Další náboje Kolína pak Helešic zase zlikvidoval, ale v poslední dvacetiminutovce už mu Kozlové nedali šanci. Dvěma góly v rozmezí jedné minuty rozhodli zápas.

Nejdřív junior Tadeáš Kočí vypálil z mezikruží takové dělo, že puk prostě do brány prošel, i když se chvíli zdálo, že ho má Helešic pevně v rukách. Neměl. Přesně minutu na to zase v přesilovce Šafránek došťoural do brány několikrát vyražený a odražený puk. Třináct minut před koncem se domácí ujali vedení 3:0 a už jej nepustili.

V závěru musel ještě Sejpal vytasit některé ze svých zákroků, ale to udělal a bylo to. Kozlové vedou čtvrtfinálovou sérii druholigového play off 1:0.

„Bylo to těžké utkání. Soupeř měl dobré postavení po ledě. My měli aktivitu a ze spousty šancí jsme nedali góly. V poslední třetině už jsme ale fyzicky i hokejově soupeře přehráli. V závěru utkání jsme pod vlivem výsledku nehráli optimálně, dali jsme soupeři čas a prostor k akcím, což je škoda," komentoval stručně utkání trenér Kolína Václav Rác.

„Hodně jsme byli spokojeni se čtvrtou lajnou, která hrála to, co od ní chceme. Měla hodně pohybu, bruslení, nedala soupeřovi prostor. A ještě dala dva rozhodující góly," pochvaloval si kolínský lodivod Rác, jak jeho nejmladší hráči v utkání zabodovali.

Kozlové pojedou už v neděli do Moravských Budějovic, kde budou bojovat o mečbol do úterního domácího utkání. „Vždycky jedeme pro výhru," usmíval se po pátečním utkání Rác.

Zápas tam začíná v 18 hodin.

Branky: 24. Šifta (Zumr), 47. Kočí (Skokan, Semirád), 48. Šafránek (Zumr, Hanzl). Rozhodčí: Grech, Vokřál - Maštalíř, Beránek. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Třetiny: 0:0, 1:0, 2:0. Diváci: 930.

Kolín: Sejpal - Barták, Pácal, Pýcha, Holada, Hanzl, Muláček, Skokan - Valášek, Kadlec, Morkes - Ježek, Mejzr, Malý - Jankovský, Šafránek, Semirád - Kočí, Zumr, Šifta.