Ve vedení Kozlů nebude on, ani jeho spolupracovníci Aleš Jindra, Bohumil Bydžovský a Martin Hušek. Zůstává pouze Luboš Holoubek, který společně s další šestkou (I. Horová, L. From ml., J. Hurt, J. Svoboda, J. Veselý a J. Mach pozn.red.) vítězně kandidoval na začátku června.

„Byla přesně ta správná doba to sečíst, podtrhnout a předat někomu dalšímu," řekl dnes již bývalý prezident Václav Nedbal.

Na valné hromadě jste ukončili činnost. Po šesti letech. To je dlouhá doba, že?
Jak se to vezme. Je to doba, kdy se v první fázi člověk s věcí seznámí. Druhá, pokud se něco člověku, či skupině lidí začne dařit a zbaví se počátečních nejistot a „kostlivců ve skříni", je doba, kdy má nejvíce energie a nápadů na další rozvoj. Potom přijde do té fáze, kdy buď nápady, či energie dojdou a člověk si myslí, že rozvoj a vzestup není takový, jaký by celou dobu našeho snažení předpokládal. V takové chvíli je třeba pomalu se zamýšlet nad tím, zda otěže nepředat někomu jinému, o kterém si myslíte, že je spolehlivý a především, kterému nechybí ten váš počáteční elán. A tak to bylo přesně i s naší činností v klubu. Tedy k vaší otázce. Je to dle mého přesně správná doba k tomu sečíst, podtrhnout a předat někomu, o kom si myslíte, že ten progres klubu povede dále.

Jaké jste měli důvody k ukončení své činnosti?
Čistě osobní. V podstatě se nám rozpadl fungující tým a dáte mi určitě za pravdu, že když cítíte, že přichází tým nový, kterého byste nebyl tím správným kolečkem v soukolí, protože vám samotnému chybějí kolečka z toho minulého týmu, je lepší prostě zhodnotit a odejít. S novým vedením jsme v kontaktu déle a jak je to možné, předáváme naše zkušenosti. I když samozřejmě nikdo nemá patent na rozum.

Je bezesporu, že se hokej v Kolíně za tu dobu zvedl. V čem vidíte vaše největší přínosy?
Spíše, než hokej po sportovní stránce jako takový, bych to viděl v celkové organizaci a hospodaření v klubu. Mým kreditem bylo a vždy bude maximální transparentnost našeho chování. O to jsme se celou dobu snažili. Dali jsme si za cíl otevřít se našim partnerům a podporovatelům, mezi kterými musím na prvním místě jmenovat Město Kolín a přímo lidi, kteří s námi na radnici vždy od začátku našich kontaktů vedli přímý, rovný a férový dialog. Lidí, jako jsou pánové Rakušan, Kašpar, Pospíšil, Kesner a řady dalších, si musí každý sportovní klubs vedením zastávající naši otevřenou filozofii vážit.
Tedy opět k otázce. Je to hospodaření, vztahy s partnery, sportovní stránka přípravy mládeže, transparentnost. To jsou dle mého devízy, které se nám podařilo v klubu dostat na vyšší úroveň. Ale to ať posoudí jiní.

Hodně diskutovaná byla loni spolupráce s Pardubicemi. Jaký názor na to máte s odstupem času?
Názor na to mám stejný, jaký jsem přednesl v závěrečné zprávě na Valné hromadě klubu a ten nezměním, protože jsem o něm přesvědčen. Každý člověk, který alespoň trochu hokeji rozumí, si to, předpokládám, uvědomuje podobně. Družstvo dospělých doznalo na začátku sezony několika změn odchodem některých klíčových hráčů. Situaci se klub snažil řešit dohodou o spolupráci s extraligovým klubem HC Dynamo Pardubice. Klub dohodl takové podmínky, kdy náklady za hráče, kteří zde z Pardubic hostovali, byly po finanční stránce pro rozpočet klubu naprosto minimální. Mužstvo bylo doplněno několika mladými hráči s potenciálem extraligové výkonnosti. Postupem času se ukázalo, že to byla volba, především co se týče doplnění kolínského kádru, správná. S odstupem času hodnotí stávající Správní rada klubu smlouvu s HC Dynamo Pardubice jako přínosnou. Na tuto spolupráci je kde navazovat a rozvíjet ji.

Je něco, co myslíte, že jste mohli udělat jinak nebo lépe?
Nikdo, i když vám to bude stokrát opakovat, není dokonalý. Tedy ano, máme věci, které jsme měli řešit lépe, či razantněji a uvědomujeme si to. Nicméně všechno to byly věci, které nakonec potvrdily jen to, že všechno zlé je k něčemu dobré. Podstatné je to, že je za námi v klubu kus práce bez poletujících nezaplacených faktur po sekretariátu a ze skříní nahlížejících kostlivců.

Klub jste předali sedmičlenné nové Správní radě. Na Valné hromadě zaznělo, že jste spolu spolupracovali na předání agendy a přípravě nové sezony. Když by se tato skupina lidí nezformovala, je možné, že byste ještě zůstali?
Je to jisté. Alespoň co můžu mluvit za sebe. A pokud mohu mluvit za kolegy, je jisté, že bychom káru táhli dál. Já neopouštím kormidlo bez náhradníka se zkouškami na řízení lodě.

Asi je zbytečné se ptát, jestli dál zůstanete alespoň divákem ledního hokeje?
Já jsem, Terezko, patriot a nedovedu si představit svých posledních 42 let života bez hokeje, ať už v jakékoli podobě.

To si dokážu představit. Myslela jsem tím, jestli třeba budete dál nějak funkcionařit. Býval jste trenér, pomáhal s administrací webu a podobně…
S novou Správní radou jsem se dohodl na spolupráci při administraci webu.

Práce ve vedení byla hodně úředničina, ale i práce s lidmi. Je něco, co vás za tu dobu, opravdu mrzelo?
Mrzelo i potěšilo. Jak říkáte, je to také v neposlední řadě práce s lidmi a lidi jsou různí. Zde bych si dovolil nechat pro sebe to, co mě v práci s lidmi potěšilo a co naopak zklamalo. Musím však říct, že jsem se vždy při komunikaci, už s kýmkoli, snažil chovat především slušně, i když kolikrát byly kordy hodně vysoko, díky například neinformovanosti druhé strany. I tu neinformovanost jsem kladl vždy za vinu především sám sobě a hledal to, kde jsemv tomto udělal chybu já. To je asi jediné, co k tomu už dnes říct.

A naopak, bylo něco, co víte už teď, že vám bude chybět?
Chybět mi asi bude ten přímý kontakt s kluky v kabině áčka, kam jsem párkrát přišel, když se něco povedlo, nebo naopak nepovedlo. Tam jsem cítil, že mne kluci mají rádi a věří mi. Vždy pak zabrali, jak to nejlépe dovedli. To je věc, která člověka vždy strašně nabije a přesvědčí hoo smyslu věci, kterou dělá.

Je něco, co byste chtěl říct závěrem?
Ještě bych chtěl, prosím, dodat, že si nesmírně vážím spolupráce s pány Alešem Jindrou, Bohumilem Bydžovským, Lubošem Holoubkem a Martinem Huškem ve vedení klubu. Byli jsme dobrá parta a přeji i novému týmu, aby šlapali ve spolupráci minimálně stejně jako my. Ještě chci poděkovat všem hráčům, trenérům, dobrovolníkům a personálu klubu za spolupráci, které si velice vážím a obohatila mne o mnoho. Nerad bych dále zapomněl i na ty, bez kterých by to celé nemělo vlastně smysl, a to na věrné kolínské fanoušky a celou kolínskou veřejnost sledující náš klub. Těm všem bych rád poděkoval neméně. A vzkazuji, fanděte, prosím, ať je klub co nejvýše.