Kolín – Havířov 5:2

Lepší vstup do utkání si nemohli domácí přát. V osmé minutě přesně zacílil obránce Piegl, ani ne za minutu Síla. Kozlové byli v trháku a to samé se jim podařilo ve druhé polovině první třetiny. Nejprve navýšil jejich vedení Veselý, za minutu to byl Šafránek, který dal kolínským borcům klid do zbytku zápasu čtvrtou trefou. Hosté se nestačili divit.

Druhá perioda byla na branky výrazně chudší, padl jen jeden gól. Ten vstřelil domácí Veselý po další spolupráci se Šafránkem a Králem. Náskok pěti branek si domácí hýčkali až do konce druhé dvacetiminutovky.

Z hokejového utkání dorostenecké ligy Kolín - Třebíč (0:4).
FOTO: Dorostenci Kolína gól nedali, od Třebíče dostali čtyři branky

Závěrečná třetina se hrála spíše jen z povinnosti. Kolín vedl rozdílem pěti zásahů a nikdo na stadionu nepochyboval o tom, že si domácí uzmou další tři body do tabulky. O korekci skóre se postarali Pastor a Doktor, to ale nemohlo ubrat na radosti modrobílých barev. Havířov sice snížil, ale tři body zůstaly doma.

„Do utkání jsme vstoupili výborně, hned v prvním střídání jsme neproměnili dvě šance. Pak měl dvě vyložené příležitosti pro změnu soupeř. Podržel nás gólman. Poté jsme dali dva góly a hráli jsme v první třetině výborně. Vedení jsme navýšili až na čtyři nula. Po brance na pět nula přišlo na naší straně naprosté sebeuspokojení, každý si dělal, co chtěl a obraz se změnil. My jsme hráli velice špatně. Naštěstí kontaktní gól dali hosté až v závěrečné třetině. Ale nehráli jsme dobře v poslední třetině. Jestli měli kluci v hlavách už nedělní zápas. Měli jsme plnit taktické pokyny jako v první třetině,“ hodnotil utkání na pozápasové tiskovce jeden z kolínských trenérů Petr Martínek.

Hosté se snažili, i když prohrávali rozdílem pěti gólů. „Soupeř za stavu pět nula nesložil zbraně a stále bojoval. Nechci říct, že jsme se strachovali, ale bylo nepříjemné, že jsme dostali dva góly. Za tři body jsme ale nesmírně rádi,“ oddechl si Martínek.

V neděli 5. prosince hrají kozlové opět, a zase to bude na jejich ledě. Od 17 hodin budou hostit tým Frýdku-Místku.

Branky a nahrávky: 8. Piegl (Matějček), 9. Síla (Petržilka, Niko), 15. Veselý (Miškář, Čáp), 16. Šafránek (Jankovský, Král), 24. Veselý (Šafránek, Král) – 48. Pastor (Doktor, Kadeřávek), 53. Doktor (Dostálek, Hudeček). Třetiny: 4:0, 1:0, 0:2.

SC Kolín: Strmeň – Čáp, Niko, Piegl, Váchal, Zorko, Čížek, Šalda – Šafránek, Jankovský, Veselý – Král, Miškář, Sklenář – Svoboda, Matějček, Krejčík – Síla, Petržilka, Morong.

AZ Heimstaden Havířov: Fučík – Chroboček, Hlaváč, Lytvynov, Kadeřávek, Pastor, Korím, Valenta – Damašek, Hrubec, Pechanec – Dostálek, Hudeček, Doktor – Kratochvíl, Bambula, Paś – Bednář, Mrva, Severa.