Velké Popovice – Kolín 7:5

A hned na úvod je čekalo nemilé překvapení na ledě Velkých Popovic. Nedorazil hlavní sudí, a tak se sportovní zážitek proměnil v boj s trpělivostí. Proč? Protože čároví sudí ve dvou odpískat utkání nezvládli a poměrně pěknou hru obou týmů zničili svými nesportovními výroky.

Gólová přestřelka druhého a třetího týmu tabulky se nakonec rozhodla v poslední části zápasu. Poté, co Kozlové dvakrát během prvních dvou třetin o vedení přišli, do něj šli i potřetí. Ve třiačtyřicáté minutě zakončil přečíslení dva na jednoho do odkryté kasy Šifta. Rozhodčí signalizoval a uznal branku. Kolín vedl 5:4.

Jenže chvíli na to se sudí dohodli, že branku neuznají a její platnost zrušili. Podobné praktiky a verdikty se jim dařilo produkovat i během dalších minut. A místo uznané regulérní branky byli nakonec Kozlové vyloučeni, v oslabení inkasovali a najednou prohrávali. Dvě minuty na to už díky nekoncentrovanosti inkasovali znovu a bylo hotovo. Kozlové nakonec odjeli poraženi 5:7.

„Byl to vyrovnaný zápas, který velmi výrazně ovlivnil výkon rozhodčích. Na utkání nedorazil hlavní rozhodčí a zbylí sudí ve dvou utkání odpískat nezvládli. Zejména pan rozhodčí Ledínský. Náš výkon byl dobrý a hra odpovídala tomu, že proti sobě hrál druhý a třetí celek tabulky," komentoval páteční nesportovní porážku kouč Kolína Václav Vaněk.

Branky: Skála 2, Herwig 2, Šifta. Třetiny: 2:1, 2:3, 3:1.
Kolín: Hermann – Chaloupka, Špringl, Fiala, Svoboda, Topol, Skála, Chmelař – Herwig, Vágner, Zumr – M. Kočí, Spitzer, Šifta – Lazar, Pospíšil, T. Kočí – Kadlec.

Kolín – Krkonoše 3:2 sn

V neděli se představili mladí Kozlové doma. Hostili předposlední celek tabulky. Na ledě ale velký rozdíl mezi soupeři vidět nebyl. Domácí dokonce dvakrát museli dotahovat náskok hostí.

Na branku z dvojnásobné přesilovky reagoval nechytatelnou střelou z kruhu Fiala. A poté, co v úvodu poslední třetiny nachytali hosté domácí na švestkách, vybojovali Kozlové bod až v pětapadesáté minutě. To Pospíšil vyhrál buly na Skálu. Ten se napřáhl od modré a jeho puk dorazil do branky Jelínek – 2:2.

Zápas Kolína díky tomu letos poprvé dospěl až k samostatným nájezdům. A v nich získali bod k dobru Kolínští. Ve třetí sérii gólman Kolína Moravec vychytal  Krkonošského exekutora, kdežto jeho protějšek si s kolínským Spitzerem neporadil. Jeho pokus mezi betony nedokázal chytit. Kolín tedy získal dva body a aktuálně stojí na čtvrtém místě tabulky.

„V tabulce jsme podstatně výš než náš nedělní soupeř, Krkonoše. Soupeř se od našeho posledního měření sil hodně zlepšil, hrál tady dobře. Nám se navíc nepodařilo proměnit několik gólových šancí a nakonec jsme byli rádi, že jsme brali dva body," přiznal po druhém víkendovém utkání Vaněk.

Branky: Fiala, Jelínek, rozhodující nájezd Spitzer. Třetiny: 0:0, 1:1, 1:1, 1:0.
Kolín: Moravec – Chmelař, Chaloupka, Svoboda, Fiala, Topol, Skála – Herwig, Vágner, T. Kočí – Semirád, Spitzer, Šifta – Lazar, Pospíšil, Kadlec – Jelínek.