Příznivci tohoto zimního sportu se sešli už po sedmnácté. Pořadatelství si každý rok střídají fankluby napříč republikou. Tentokrát ostatní hostili fanoušci Sparty a Berouna. „Je to o zábavě. Tři dny tady jsme, pobavíme se s kamarádama, popijeme," shrnul jeden z organizátorů Václav Kverka.

Do Zadní Třebáně vyrazilo také několik příznivců kolínských Kozlů. Byl mezi nimi i Jiří Klasna, mezi fanoušky známý jako Lišák. Před více než rokem se sice přestěhoval do extraligových Karlových Varů, na Kozly ale nezanevřel a mimo jiné na oblíbený sraz fanoušků jezdí v jejich dresu. „Už téměř deset let pro mě sraz znamená úžasný soustředění fanoušků z různých klubů," popsal Klasna.

Celá akce před lety vznikla jako oslava narozenin jednoho z nich. Dnes je ale už spíš oslavou dobrých vztahů mezi hokejovými příznivci. „Jsme hokejoví fanoušci a tady nás nezajímá, že jeden fandí Liberci, jiný Slavii a další Kolínu," podotkl Jiří Klasna známý jako Lišák.

Tento sraz je totiž zejména o setkávání kamarádů z různých klubů. „Chtěla jsem poznat i fanoušky jiných týmů a jsem upřímně nadšená," prozradila českobudějovická fanynka Hanka, která na tuto akci vyrazila vůbec poprvé.

Na programu byly nejen sportovní turnaje, výlety do okolí, nebo i koncert Maxim Turbulenc. „Jsem úplně dojatej, byla tu úžasná atmosféra a obrovská spousta energie. Úžasnej zážitek pro mě," hodnotil jeden z Maxíků – Dan.

Kamarádství a přátelské vztahy mezi příznivci nejrůznějších klubů ho prý příjemně překvapily. „Znám z médií různý šarvátky a tak, jsou tu fanoušci různých týmů, ale i tak tu není žádná nevraživost a je tu úžasná atmosféra," dodal Dan.

Letos ale nebylo do poslední chvíle jasné, zda sraz opravdu bude. Kemp v Zadní Třebáni, kde se konal, totiž necelý měsíc před jeho začátkem zalila rozvodněná Berounka.

Příští, už osmnáctý ročník, se bude konat opět na začátku letních prázdnin. Tentokrát se jeho organizování ujmou fanoušci Pardubic.

(Martin Šnajdr)