"Výsledek je lepší než hra," řekl přísně po utkání vedoucí týmu Rudolf Musílek.

"Soupeř byl nečekaně dobrý vzhledem k jeho postavení v tabulce. My jsme se po většinu zápasu bránili. Až ke konci, když vyrovnali, tak jsme začali hrát. Bylo to spíš vydřené, než zasloužené vítězství," komentoval zápas, ve kterém Kolínští vyhráli nakonec těsně o gól 4:3.

"Pozitivní ale je, že i když se nám nedařilo, dokázali jsme zápas ubojovat a vyhrát.Děčín ale není mančaft na poslední místo. Tedy aspoň podle toho, co hrál proti nám. Mohl i vyhrát. Měl šance a nedal je,"
s překvapením zopakoval Musílek, že poslední tým určitě Kozly překvapil.

"Nám zachytal výborně gólman," dodal ještě vedoucí Kolína.

Kolínští šli v Děčíně sice rychle do vedení, ale na úvodní branku nedokázali navázat a dlouho se hrálo za stavu 0:1. Domácí pak v úvodu druhé třetiny vyrovnali a převzali otěže zápasu. Jenže pár sekund před koncem druhého dějství propasíroval puk do brány Kozák a Kolín zase vedl. Šafránek pak navíc proměnil přesilovku a Kozlové rázem vedli o branky dvě.

Houževnatí domácí však naplnili slova kolínského vedoucího týmu a dokázali, že hokej hrát umí. A že zápas umí zdramatizovat. Během krátké chvíle dvěma góly vyrovnali a šest minut před koncem základní hrací doby se začínalo „od nuly". K prodloužení ale nedošlo. Na závěr totiž byli šťastnější hosté, kteří nachytali na švestkách domácí v jejich vlastní přesilovce a ač byli na ledě jen čtyři, dali gól a vyhráli 4:3.

V sobotu přijedou Klatovy

Další zápas sehrají Kozlové doma v sobotu. Od 17.07 hostí předposlední tým tabulky 
z Klatov a čeká se další velmi vyrovnaný duel s kousavým soupeřem.