Byl to vyrovnaný zápas. Soupeři se o vedení neustále přetahovali. Nejprve dotahovali jednogólovou ztrátu Kolínští, pak ve druhé třetině dvoubrankovou nevýhodu Moravskobudějovičtí. Po dvou třetinách se šlo do kabin za stavu 3:3.

Když šel pak Kolín do vedení v posledním dějství po dorážce kapitána Malého a Sejpal vychytal gólovku Lapače, zdálo se, že už by mohl být zápas rozhodnut. Ale ani náhodou. Hosté znovu v utkání vyrovnali. V přesilovce puk cinkl o růžek branky. A tak se hrálo dál a dál a zápas směřoval do prodloužení.

Nakonec se ale rozhodlo dřív. V 59. minutě nabral rychlost Denis Kusý, obkroužil branku a do prázdné kasy zakončoval nejen vítězství Kolína, ale i svůj hattrick. V posledním zápase roku 2016 brali Kozlové plné tři body.

Kolín - Moravské Budějovice 5:4. Branky: 17. Kusý, 24. Kusý (Krajňák, Skokan), 29. Zumr (Pipek, Voženílek), 50. Malý (Kadlec st.), 59. Kusý (Zumr) – 13. Šurý (Lupač, Kovář), 34. Mikeš (Polívka, Rytnauer), 38. Bulín (Lupač, Kovář), 52. Horký (Mikeš, Polívka). Rozhodčí: Sýkora – Marek, Ovsík. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. Třetiny: 1:1, 2:2, 2:1. Diváci: 789.

Kolín: Sejpal – Hanzl, Březina, Voženílek, Horyna, Skokan, Barták – Malý, Semirád, Kadlec st. – Pipek, Zumr, Kozák – Kusý, Krajňák, Černý.