Kolín – Nymburk 4:2

První třetina skončila remízově. Po nymburské brance v oslabení totiž kozlové ještě v téže přesilovce vyrovnali a zanedlouho na to šli dokonce do vedení. Nejprve se osvědčila souhra druhé pětky, potom nezklamal Kysela. Radost z vedení ale kozlům nevydržela dlouho, protože hostí z přesilovky vyrovnávali.

Tak se šlo do kabin za vyrovnaného stavu 2:2. A stejně tak i po druhé třetině. V ní kozlové trefili snad každý centimetr výstroje nymburského gólmana, přestříleli Nymburk 17:4, ale branku nedali.

Zato v poslední třetině na ní nenechali fanoušky, kterých do tribun kolínského stadionu zavítalo téměř tisíc, dlouho čekat. Už ve druhé minutě se rozvlnila nymburská síť. Akci začal po mantinelu Zumr, našel Morkese, ten prodloužil na Pilného před bránu, kde ještě osmnáctiletý mladík vsítil svou první branku v druholigovém áčku v kariéře.Byla to trefa vítězná. Zbývalo ještě sice více než osmnáct minut, ale nymburští už unavení hrou ve třinácti hráčích, nedokázali odpovědět. Kolín navíc osm minut před koncem ještě po sólo akci Zumra zvýšil na 4:2. A bylo hotovo. Hostí se ještě pokoušeli zvrátit výsledek na konci v přesilovce, ale neměli šanci snížit, natož vyrovnat.

Kozlové ziskem tří bodů potvrdili postavení v horní polovině tabulky a sedmému Nymburku odskočili na rozdíl třinácti bodů.

,,Jsem hrozně unavený z toho zápasu, možná víc než hráči. Samozřejmě psychicky, protože jsme všichni chtěli zápas zvládnout a rozloučit se s letošním kalendářním rokem na domácím hřišti vítězstvím. A to se nerodilo lehce. Snad už klasicky jsme inkasovali hned na začátku zápasu a museli jsme dotahovat,“ komentoval sobotní derby kolínský trenér Petr Martínek.

Branky: 3. Morkes (Zumr, Havelka), 11. Kysela (Barták), 42. Pilný (Morkes, Zumr), 53. Zumr (Sejpal) – 2. Hierman (Smejkal), 16. Smejkal (Bičiště). Rozhodčí: Jechoutek – Žídek, Štěpánek. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. Třetiny: 2:2, 0:0,2:0. Diváci: 975.
Kolín: Sejpal – Kadlec, Pýcha, Voženílek, Hlaveš, Barták, Březina, Havelka – Malý, Semirád, Panna – Morkes, Zumr, Pilný – Kysela, Prokop, Kozák.