Kolín – Velké Popovice 5:3

Kozlové porazili už i druhé Velké Popovice. Tým, který jim zatím letos odolával. V pátek na kolínském ledě už ale neodolal.

Základ k vítězství udělali Kolínští hned v prvním dějství. Do vedení je poslal už ve třetí minutě Spitzer, když uklidil kotouč do odkryté brány. Tentýž hráč pak minutu na to do kasy tečoval přesilovkový Chaloupkův puk od modré  a Kolín vedl 2:0. Hosté sice záhy odpověděli a po brejku se radovali z dorážky, ale radost na tvářích jim dlouho nevydržela. V osmé minutě už Kolín totiž znovu vedl o dvě branky. V přesilovce slavil úspěch Zumr.

Mladí Kozlové neotáleli ani ve druhém dějství. Nejprve se Šifta prosadil z dorážky, a pak se blýskl obránce Skála. V útočném pásmu objel dva hráče, obkroužil i branku a zakončoval do prázdné. To Kolín vedl už 5:1.

V poslední třetině pak hosté ještě vystrčili růžky, jenže na branku ze čtyřiačtyřicáté minuty reagovali pak až v padesáté minutě (5:3) a dvě branky k vyrovnání jim chyběly. Kozlové už sice gól nepřidali, ale dvougólové vedení jim pohodlně stačilo a cestu za výhrou si nijak víc nezkomplikovali.

„Byl to oboustranně velice dobrý hokej. Základem našeho vítězství byl výborný výkon brankáře podpořený zodpovědným výkonem všech hráčů. Vítězstvím nad Velkými Popovicemi už v naší soutěži není tým, který bychom neporazili," zdůraznil po vítězném mači šéf kolínské střídačky Václav Vaněk.

Branky: Spitzer 2, Zumr, Šifta, Skála. Třetiny: 3:1, 2:0, 0:2.
Kolín: Moravec – Chaloupka, Kadlec, Špringl, Chmelař, Skála, Svoboda – Herwig, Spitzer, Zumr – Semirád, Vágner, Šifta – Nedbal, Jelínek, Hubáček.

Krkonoše – Kolín  3:2 sn

V neděli čekal na Kozly naprosto opačný zápas. Soupeř z chvostu tabulky a navíc překážka další. Kolínští museli do Trutnova odcestovat jen s jedenácti hráči do pole. Pětice hráčů totiž vypomáhala v druholigovém áčku Kolína a k dispozici nebyla ani další šestice zraněných či nemocných hráčů.

Jak se ale nakonec ukázalo, proti slabým Krkonošům hra na dvě pětky zase tak velkým problémem nebyla. Až do poloviny utkání svítil na světelné tabuli stav 0:0. Domácí promrhali jak přesilovku pět na tři, tak dalších více jak dvacet střeleckých pokusů a naopak ještě museli čelit třeba nájezdu Šifty.

Nakonec však do vedení nad Kolínem šli. Jenže neradovali se z něj příliš dlouho. V pětatřicáté už bylo zase vyrovnáno. Kolín totiž svou početní převahu pět na tři  využil. Šifta se dostal netradičně na vrchol kolínské formace, pálil od modré a jeho puk ztečoval za záda krkonošského gólmana Spitzer. A věřte nebo ne, Kozlové šli v mači dokonce do vedení.

V úvodu poslední dvacetiminutovky se puku ujal Šifta, obkroužil bránu a zakončil přesně mezi betony. I když měl Kolín v tu chvíli víc ze hry, domácí nic nezabalili, a to jim nakonec přineslo ovoce. V jednapadesáté minutě totiž našli prostor na dorážku, vyrovnali, utkání dovedli do nájezdů a v nich nakonec brali vítězství.

„Do Trutnova jsme jeli v silně kombinované sestavě s malým počtem hráčů. Máme velkou marodku a pět hráčů šlo hrát za áčko. Přesto jsme podali zodpovědný výkon podpořený velice dobře chytajícím gólmanem. Zápas došel až do nájezdů, a to už je loterie. Získaný bod v tomto složení považuji za úspěch," komentoval nedělní utkání Kolína Václav Vaněk.

Branky: Spitzer, Šifta. Třetiny: 0:0, 1:1, 1:1, 1:0.
Kolín: Hermann – Tvrdík, Kadlec, Skála, Svoboda – Semirád, Spitzer, Šifta – Nedbal, Jelínek, Chmelař – Hubáček.