A že se nemusí o svoji budoucnost obávat, svědčí vystoupení malých Kozlíků (ročník 2008) na turnaji v Ledči nad Sázavou. V konkurenci zvučných klubů jako Ústí nad Labem nebo Slavia Praha se radovali z vítězství.

Zlatý pohár pro Kozlíky a zlaté medaile na hrudi byly odměnou za náročný turnajový den. „Pochválit je třeba celý tým za bojovnost a velké nasazení," řekl trenér Lubor Holeček.

Kolínští Kozlíci v cestě za titulem neztratili ani bod. Soupeřům nastříleli 48 gólů a pouze čtyři inkasovali. Ve finále narazili na Slavii Praha, kterou porazili přesvědčivě 6:2.

„Toto utkání mělo vše, rychlost, dramatičnost, bojovnost a napětí," přiznal trenér Holoubek.

Radost Kozlíků z prvenství byla obrovská. Na svoji stranu si získali i hráče HC Hronov, kteří s nimi měli společnou kabinu. „Při utkání se Slavií je mohutně povzbuzovali. Bylo to krásné sportovní gesto. Za to bychom jim chtěli ještě jednou poděkovat," podotkla jedna z maminek Jitka Jelínková.

Zklamaní slávisté tento debakl neunesli a spolu s podáním ruky uštědřili Kozlíkům i nějaký ten šťouchanec navíc.

„Kluci se na turnaji prezentovali velmi dobře, nejen samotnou hrou, ale také vystupováním mimo led. Navíc během zápasů získávali cenné zkušenosti," konstatoval Lubor Holeček.

Turnaj byl pro samotné hráče náročný. Každý zápas se hrál třikrát dvanáct minut. To svědčí o skvělé přípravě mladých hokejistů Kolína.

„Za všechny rodiče bych chtěla pochválit a ocenit výbornou práci trenérů Lubora Holečka, Dušana Peška, Stanislava Ména a Jana Vondráčka a poděkovat jim za úsilí a čas, který svým svěřencům věnují. Stejně tak velké díky náleží vedoucímu týmu Miloslavovi Paďourovi," uzavřela Jitka Jelínková.

Pořadí: 1. Kolín, 2. Slavia Praha, 3. Telč, 4. Ledeč nad Sázavou.
Sestava: Vojtěch Vencovský, Martin Zdeněk, Matyáš Paďour, Marek Vondráček, Michal Mén, Nicol Jelínková, Dominik Tinka, Matěj Pichl, Damián Kouba.