„Takový zápas se hodnotí těžko. My jsme měli celý zápas převahu. Soupeř přijel v malým počtu hráčů, ale my jsme jeho obranu nedokázali překonat, nedařilo se nám. Nemůžu říct, že by kluci nechtěli, ale v koncovce jsme zase selhali a výsledek je takový, jaký je,“ řekl zklamaný trenér Kolína Petr Martínek.

Kozlové přestříleli soupeře 47:23. Gólově to ale nepotvrdili. „To nás trápí bohužel celou sezonu. My jsme v této části soutěže z šestadvaceti zápasů odehraných dvakrát prohráli na střely, ale jsme druhé nejhorší mužstvo v počtu vstřelených branek. To nás trápí. I když se tomu na tréninku věnujeme, tak to v zápasech nepřináší takový efekt, jaký by mělo přinášet,“ krčil rameny lodivod Kolína.

Kozlové inkasovali dva zbytečné góly. Při tom prvním měli rozjetou akci v útočném pásmu, ale ztratili kotouč. Hosté rychle přešli přes střední pásmo a obešli obránce Hlaveše. Gólman Sejpal při druhém gólu při rozehrávce namazal soupeři na hůl a ten poslal kotouč do prázdné brány.

„První gól je fatální chyba Ládi Hlaveše, druhý gól jde na vrub Martinovi Sejpalovi, ale vůbec nic mu nevyčítám. Měli bychom si uvědomit, jak hráči pálili šance a že gólman udělá jednu chybu, to se stane. Stávají se horší věci. My jsme se měli lépe popasovat se hrou v útočném pásmu. Hráli jsme po koutech, nechtělo se nám chodit před bránu. Tam to hodně bolí. Ale tam jsme měli mít větší důraz. Měli jsme mít větší chtění, tam jsme měli rozhodnout,“ upozorňoval Martínek, že ty chyby nebylo to, co utkání rozhodlo.

Nakonec se prodlužovalo. V nastaveném čase měli pokusy Kozlové. Malý orazítkoval tyč, ale velké šance měli i po brejcích hosté. „To už je hodně vabank. Tam se nesmí ztratit kotouč. Jedna chyba znamená okamžité přečíslení. Bylo to na jednu i druhou stranu. Měli jsme prázdnou bránu, nedali jsme, ale oni ty šance měli taky,“ popsal hru v prodloužení Martínek.

Zápas se pak rozhodoval v nájezdech. Kozlové v nich čtyřikrát nedali. Pokus neproměnili útočníci Malý, Panna, Morkes ani Kysela. Až v páté sérii se fanoušci Kolína radovali. Nájezd proměnil obránce Březina. Vyrovnával na 1:1. Hosté ale záhy skórovali z druhého nájezdu a brali o bod navíc.

„To je bohužel výsledek celého utkání, jak se nám střelecky nedařilo. O Márovi Březinovi vím, že je proměňuje v tréninku, tak jsem mu pevně věřil. Splatil moji důvěru, ale bohužel to nestačilo,“ dodal Martínek.