„Chtěl bych zdůraznit, že jsme do sezony šli se třemi cíli. První byl tvrdě pracovat, hrát a podřídit se týmu s tím, že tato týmová filozofie bude úspěšná. To jsme splnili. Druhým cílem bylo hrát a pracovat tak, aby co nejvíce hráčů mohlo jít do další sezony s vědomím, že budou právoplatnými členy juniorského mužstva, nebo lépe ještě nakouknou do A týmu, což si myslím, že se také povedlo. Třetím cílem bylo vítězit, bavit sebe, rodiče a fanoušky hokejem, jít od zápasu k zápasu a pak se uvidí, zda to bude stačit na postup do extraligy. A to se také povedlo," uvedl trenér Petr Martínek.

Starší dorost měl úspěšnou sezonu. Postoupili jste do extraligy. Jak jste slavili? Nebo teprve budete?
Ano, toto byla velice úspěšná sezona. Malé oslavy samozřejmě proběhly, a jestli ještě nějaká větší oslava bude, to teprve ukáže čas. Určitě by si to všichni hráči, realizační tým a samozřejmě rodiče zasloužili.

V čem tkvěla síla týmu?
Síla týmu tkvěla hlavně 
v týmovém duchu. Již na prvním tréninku 27. dubna 2015 jsme si všichni stanovili a odsouhlasili jasná pravidla fungování tohoto týmu. Od účasti a kázni na trénincích, pořádku v kabině, úctě a pokoře 
k soupeři a spoluhráčům, vzájemné ohleduplnosti. Toto si myslím, že se na 100% povedlo, a proto tento tým měl takové výsledky. Asi ne každému to vždy vonělo, ale každý se dokázal přizpůsobit a nakonec pochopit, že jen tým jako takový, má šanci na úspěch a každý musel tvrdě pracovat ve prospěch týmu.

V sezoně jste skoro nepoznali porážku. Jak se udržovala motivace týmu?
S motivací, myslím, nebyl žádný problém. Do každého utkání jsme šli s jasným cílem. Hrát a praktikovat takovou hru, abychom z každého utkání všichni odcházeli spokojeni, což si také myslím, že se nám dařilo. Samozřejmě že byly i zápasy méně povedené, ale tomu se nevyhne žádné mužstvo na celém světě.

Dorostenci absolvovali několik utkání v juniorském týmu. Dokázali se prosadit, ale především to asi byla utkání, která pro ně byla přínosem…
Samozřejmě byla tato utkání pro ně přínosem. Ve své soutěži tito hráči dominovali a toto byla pro ně další výzva. Myslím, že ji zvládli na výbornou. Najednou hráli proti starším a fyzicky vyspělejším hráčům, hokej byl rychlejší a agresivnější, najednou bylo na vše méně času. Ale zvládli to a tyto získané zkušenosti se pak projevily i v závěru soutěže a následném postupu.

Jak to vypadá s kádrem dorostu na příští sezonu? Někteří hráči se musí věkově přemístit do juniorky…
Bohužel, je tomu tak. Mrzí mne, že někteří hráči za poslední roky podruhé vybojovali účast v extralize, ale zase si ji nezahrají. Ledaže by došlo k reorganizaci soutěže. 
O něčem se na svazu mluvilo, ale jak to dopadne, to zatím nevíme. Doufám, že se to těmto hráčům nějak v budoucnosti vrátí, že to budou mít někde nahoře schované. S kádrem na příští sezonu to zatím nevypadá moc dobře. Extraliga je kvalitou úplně jiný sport a vzhledem k odchodu asi 60% hráčů do starší kategorie, to zatím nevidím moc růžově. Ale třeba se podaří nějaké hráče přivést a udělá se vše proto, aby se zde extraliga staršího dorostu hrála i v dalších letech.

Co vy, budete u staršího dorostu jako trenér pokračovat?
Na tuto otázku neznám odpověď. Nějaká krátká jednání proběhla, bude se chystat výběrové řízení na posty trenérů. A navíc extraliga vyžaduje trenérskou licenci A, kterou nevlastním. Samozřejmě, že by to byla pro mě další výzva, ale teď fakt nevím.

Máte něco na srdci, co byste chtěl lidem ve svém okolí vzkázat?
Na závěr bych chtěl všem hráčům, svému asistentovi Jirkovi Peckovi a vedoucímu mužstva Bohumilovi Bydžovskému hrozně moc poděkovat za tuto sezonu, za jejich přístup a obětování se. Samozřejmě děkuji všem rodičům za podporu svých synů. Děkuji též vedení klubu za vytvoření podmínek a podporu našeho týmu. Děkuji městu Kolín a všem sponzorům našeho klubu za jejich podporu. Na úplný závěr přeji všem hráčům mnoho školních a hokejových úspěchů, pevné zdraví bez zranění, ať se všem splní jejich sny.