„Podali jsme strašlivý výkon. Omlouvám se všem divákům, kteří to museli vytrpět až do konce, protože to nebylo důstojné. My odehráli dobré zápasy a nevím, co se stalo. Jestli kluci měli v hlavách podcenění nebo obavu z toho, že jsme s nimi minule doma prohráli,“ přemítal kolínský trenér Petr Martínek o sobotním zápase.

Kozlové v něm šli ve druhé třetině do vedení, když proměnili přesilovku. Kysela zakončoval do odkryté brány. Jenže další šance neproměnili a v poslední minutě druhé části hosté po brejku vyrovnali.

„Byl to zlomový moment. Nabádal jsem kluky, že třetinu musíme uhrát bez inkasovaného gólu a stejně jsme ho dostali. Ale my jsme nehráli dobře. Nezasloužili jsme si bodovat. Soupeř přijel s menším počtem hráčů a bojoval. My neplnili herní koncept, nebruslili, nebyli důrazní. V zápase jsme neexistovali,“ kroutil hlavou lodivod.

Po brejku dostali Kozlové branky hned dvě. Vždy akce jak přes kopírák. Ztratili puk a hostující útočník se hnal dopředu. Prošel přes děravou hradbu tří Kolíňáků a skóroval. „To je absolutní nedisciplína. Přistoupili jsme k tomu, jako když se nemůže nic stát. Nemám pro to vysvětlení. Tolikrát jsme o tom mluvili. Hráči se k tomu postavili, jak se postavili,“ byl smutný Martínek.

Kozlové v závěru ještě zdramatizovali utkání. Dvě minuty před konce snížili na 2:3. Morkes tečoval do brány Kyselovu střelu. Pak si vzal Kolín time out a ještě atakoval soupeře šest na pět. Byly tam nadějné střely. Ale nakonec bez gólu.

„Závěr, když se nám podařilo snížit, byly tam ještě emoce a vzedmutí. Tak se ale nesmí hrát poslední dvě minuty, tak se musí hrát od první minuty. Ale ono to je asi moc náročné, asi to moc bolí, prostě se jim nechtělo,“ podotkl ironicky Martínek.

Kozlové zůstali i po prohře čtvrtí v tabulce. Na třetí Moravské Budějovice ztrácí čtyři body.

Branky: 26. Kysela (Morkes), 58. Morkes (Barták, Kysela) – 40. Votápek (Kopic, Kasalý), 47. Hadrava Martin (Čermák, Kasalý), 56. Čermák (Hadrava Martin). Rozhodčí: Král – Musil, Roupec. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Třetiny: 0:0, 1:1, 1:2. Diváci: 845.
Kolín: Sejpal – Březina, Pýcha, Voženílek, Havelka, Hlaveš, Barták – Panna, Zumr, Malý – Kysela, Semirád, Morkes – Kozák, Kadlec J., Němec – Netušil, Prokop, Černý.