„Viděli jsme parádní utkání z obou stran. My do něj vstoupili špatně, ale po asi šesti minutách jsme se z toho vymanili a v první třetině jsme byli rovnocenným, ne-li lepším týmem. Trend pokračoval až do konce. Mrzí nás, že jsme to nevydrželi až do úplného konce, když jsme o jednu branku vedli. Ale říkám, že to bylo parádní utkání a muselo se divákům líbit,“ řekl po utkání Martínek.

Jeho svěřenci dali v utkání tři branky. Dvě v přesilovce a jeden dokonce v oslabení. Husarský kousek proti lídrovi tabulky.

„Těm přesilovkám se věnujeme. Je to kolikrát i o štěstí. Nám se ze začátku nedařily, ale pak už ano. Co se týče gólů v oslabení, my jsme měli penaltu z toho samého oslabení. Dobře jsme přistupovali k hráčům, věděli jsme, jak hrají přesilovku. Dostali jsme je pod tlak, měli jsme z toho dva nájezdy, jeden jsme proměnili,“ byl rád Martínek.

Díky tomu Kozlové vedli skoro celou třetí třetinu 3:2. A naprosto vážně pomýšleli na výhru. Ale nedočkali se. Havlíčkův Brod vyrovnal na 3:3 v přesilovce dvě minuty před koncem.

„Bohužel i za toho stavu jsme neproměnili ložené brankové šance. Je pravda, že soupeř měl taky šance. Škoda. My jsme mohli ještě pár vteřin před koncem rozhodnout, ale i tak na druhé straně mohl soupeř dát do prázdné brány, to bylo už takové vabank,“ připustil kolínský trenér.

Dokazovalo to taky to, že zápas měl náboj celou dobu a hrálo se zostra každou vteřinu.

Základní hrací doba vítěze nepřinesla. Ani následné pětiminutové prodloužení.

„Prodloužení je hodně o šikovnosti i štěstí, my jsme chtěli být aktivní, držet kotouč. To se nám moc nedařilo, přesto jsme v závěru měli přesilovku, ale bylo málo času. My nevyhráli buly a pak už to byl jen souboj o kotouč,“ komentoval lodivod kolínské střídačky vývoj nastaveného času.

„Říká se, že je to loterie, ale myslím, že je to o šikovnosti,“ pokračoval pak s hodnocením nájezdů.

V nich Kozlové dali jeden a hosté dva góly. Brali tak výhru 4:3 po nájezdech.

„Havlíčkův Brod má velice zkušené hráče. Byli o gól lepší. Musíme jim gratulovat k vítězství, ale i vzhledem k průběhu utkání si dokážu představit, že ty dva body jsme mohli mít my,“ podotkl.

„Určitě proti prvnímu týmu s ambicemi do WSM ligy bod bereme, ale zároveň jsme zklamaní, protože jsme byli malý kousek od tří bodů. Ale myslím si, že pro nás je hodně důležitý náš výkon. Přesvědčili jsme se, že se můžeme měřit s nejlepšími týmy, pokud budeme přistupovat k utkání poctivě, budeme dodržovat herní koncept a dáme do toho srdíčko,“ dodal.

Kolín zůstal v tabulce druhé ligy na čtvrtém místě. Další utkání hraje v sobotu na ledě šestých Moravských Budějovic. Utkání začíná v 17 hodin.