Do kádru se nových tváří neprobojovalo moc, přesto jich několik bude. Nakolik budou platnými hráči? To se pozná. Jedno je jasné, Kozlové do nadcházející sezony vstupují v nelehké pozici jednoho z favoritů a nebude to žádná legrace.  Jak se sezona rýsuje z manažerského hlediska, jsme se ptali manažera kolínského áčka Jakuba Plašila.

V sobotu začíná nová druholigová sezona. Už je předesláno, že Kozlové nastoupí v nových dresech. Je i něco dalšího nového, na co se fanoušci mohou těšit?
Do týmu přibyly některé nové tváře: boleslavský útočník Jakub Frolík, bek z Českých Budějovic Michal Klíma, hradecký mladík Pavel Hlavatý a v průběhu sezóny se možná objeví i některé další. Zájem cizích hráčů o působení v Kolíně byl letos opravdu veliký a museli jsme odmítat. Kromě nových dresů budeme mít také nové kalhoty s reklamními plochami. Jak říkám, vypadat budeme pěkně, hlavně ale abychom podle toho i hráli (smích).

Dresy jsou letos nové na první pohled, a to zejména tím, že jsou popsané. Je na nich text kolínské hymny Cukrářky. Kde se vzal tento nápad?
To původně vymysleli Slováci, na dresy reprezentace umístili text státní hymny. Martin Hušek, který tradičně grafickou podobu vytváří, to přenesl na ty naše.

Nemyslíte, že zejména díky malým fanouškům není úplně vhodné, že jsou na dresu i vulgární výrazy vzhledem k textu písničky?
To se nedá nic dělat! Karel Jelínek to tehdy vymyslel takhle a nikdo si nedovolíme něco měnit.

Co vstupné. Bude letos stejné jako loni?
Zůstává stejné jako loni. To znamená 60 Kč a zlevněné 40 Kč.

Jak je sezona zajištěna finančně? Bylo přípravné období v tomto směru úspěšné?
Tak napůl. Loňská baráž nás velmi finančně vycucala a klub na ni prodělal docela dost velkou částku. Kdyby nám město nepomohlo s úhradou ledové plochy, nebyli bychom na tom vůbec dobře. Přesto mi dovolte na tomto místě moc a moc poděkovat všem, kteří nás podporují.

Z letošního kalendáře vymizely skoro všechny středy a zůstala převaha sobot. Co tomu z manažerského hlediska říkáte?
Co můžu říkat, je to fakt – evidentní úlitba klubům, které nemají své vlastní hráče.

Jaké jsou cíle týmu pro letošní sezonu?
Rádi bychom zopakovali loňský závěr sezóny a postoupili až do závěrečných bojů o postup do vyšší soutěže. Tam už je to pak vabank. Nejdůležitější cíl je ale jiný: bavit naše skvělé publikum a přinášet mu hokej, na který bude rádo chodit, bude z něho mít radost a bude jím žít. A to je v našich podmínkách strašně, ale strašně moc těžké.