Poté, co utkání rozjela třemi góly Šafránkova lajna, rozhodla mač pětka Martina Mejzra. Hlavní roli přitom hrál kapitán Josef Malý a nováček v kolínském dresu Milan Valášek. „Nerozhodli jsme zápas my. Vyhráli jsme to jako celý mančaft. My dali sice ty poslední góly, ale předtím dala jiná lajna a příště dá zase jiná," reagoval kapitán Malý skromně v rozhovoru po zápase.

„Jednou Vali (Milan valášek pozn.red.) vyjel do mezikruží, vystřelil bekhendem a já to tam z výšky dorazil do brány. Při tom druhém gólu jsem mu to zase dal já zpoza brány. On tam byl sám a trefil to pěkně," okomentoval gólové akce i přes  svou skromnost útočník Kolína.

To se psala poslední třetina, když Kolín dvěma góly svrhl výhru na svou stranu. Předtím se s Jabloncem nad Nisou o otěže zápasu přetahoval.

„Byli jsme lepší, akorát jsme si nechali dát zbytečné góly. A i když jsme dali góly a měli tak, tak jsme udělali nějaké drobnější chyby, soupeř toho využil a držel se na skóre s námi," popisoval kapitán Malý, jak utkání vypadalo. Nezapomněl ale dodat, že si Kozlové celou dobu věřili a nic jiného než výhru by nebrali. „Vítězství je kostrbaté. Když jsme se dostali do vedení, tak Jablonec vyrovnával po našich chybách a zejména mladší obránci byli nervózní. Naše hra nebyla kompaktní. Tím jsme drželi Jablonec ve hře. Po vyrovnání na 3:3 měl chvíli Jablonec i navrch. Ve třetí třetině jsme začali ale hrát zodpovědněji a myslím, že jsme už hráli celohřištově a tlakem do branky jsme utkání dovedli do zaslouženého vítězství," byl po utkání spokojený trenér Kozlů Václav Rác.

Tentokrát mu udělal radost nejen lajna Martina Mejzra, která zařídila rozhodující góly, ale především ta třetí v čele s centrem Davidem Šafránkem. „O Šafránkově lajně víme. Už loni to byla naše zbraň. Jejich hra je nápaditá, dávají góly. Proti Jablonci byla jejich lajna nejlepší," liboval si, i když mě na druhou stranu trošku vrásky z výkonu pětky první. Ta byla tentokrát trochu zakřiknutá.

V kolínském dresu se objevil kromě Václava Čtvrtečky, který však nakonec nezasáhl, taky mladý bek, který hostuje v Mladé Boleslavi, Kryštof Kulhánek. I on na ledě ale příliš času nestrávil.

„Kryštof nastupoval po zranění. Byli jsme dohodnutí, že odehraje jen malou část utkání. Dáváme tím najevo, že je to hráč, se kterým v konci sezony počítáme. Bylo to proto, aby měl s mužstvem kontakt," upřesnil Rác.

Kozlové pojedou z pozice lídra ve středu k dalšímu mači. Tentokrát změří od 18 hodin síly s Pelhřimovem. „Věřím, že se nám venku bude v počátku dařit lépe. Máme dvě vítězství, i přesto že jsme měli ve hře dozadu nějaká okénka, ale čekám, že podáme kolektivní výkon a budeme se postupně lepšit a prezentovat hrou, ke které chceme směřovat," nepochybuje Rác o svém týmu a věří v zisk dalších tří bodů.