To s plnou hořkostí poznali ve čtvrtek hokejisté Jindřichova Hradce. Na jejich ledě se v odvetném utkání osmifinále play off už schylovalo k prodloužení, ale dvě vteřiny před koncem kapitán Kolína Josef Malý vsítil gól na 2:3 a Jindřichův Hradec odjel z ledu s prázdnou. Kozlové tak z jihu Čech odvezli druhé vítězství v sérii a před sobotním utkání mají mečbol.

Jindřichův Hradec - Kolín 2:3

Jednoduché to nebylo. Ale Kozlové to dokázali. Na výhru se nadřeli, ale mají ji a po dvou utkáních série vedou 2:0. Do sobotního mače půjdou s mečbolem.
Kolínští měli sice dvě třetiny herní převahu, brankově to vyjádřit však nedokázali, a tak na stadionu Jana Marka bylo opravdu dusno až do konce utkání. A když je psáno, že až do konce, tak až do konce. Kolínský kapitán totiž vítěznou branku vsítil až dvě sekundy před koncem mače.

Pojďme ale od začátku. Skóre zápasu totiž v nádherné přesilovkové akci otevřel doslova mazácky kolínský Jiří Kadlec. Dostal puk na kruhy a nechytatelně zamířil.
V úvodu druhého dějství pak švihem vyrovnával asi nejaktivnější domácí hráč Bárta – 1:1. I když vyrovnaný stav zůstal dlouho, Kozlové v závěru druhé třetiny strhli vedení znovu na svou stranu. Kapitán Josef Malý jako by si chtěl připomenout slastné momenty z konce druhé třetiny úterního mače a i na ledě Jindřichova Hradce ukázal, jak že dává ty svoje góly. Dostal přihrávku od křídla do jízdy a z první poslal puk do brány – 1:2.

Ani napodruhé ale hosté vedení neudrželi a domácím se podruhé v utkání podařilo vyrovnat. Kolín po sérii vyloučení nakonec neustál hru ve čtyřech a klasickou přesilovkou akcí, kdy po buly dostal puk hráč na modré a vystřelil, kolínský gólman Sejpal kapituloval. Další nepříjemné chvíle ale Kozly teprve čekaly. Dvě oslabení ve třech. Celkem ve třetí třetiny pět dvouminutových trestů. Když ale ten poslední minutu a půl před koncem vypršel, Kolínští se nadechli ještě k posledními náporu. A věřte nevěřte. Vyšlo to. Po střele z dálky, která se od zadního mantinelu odrazila zpátky před bránu, kapitán Josef Malý dvě vteřiny před koncem poslal kotouč do odkryté brány.

"Měli jsme převahu, šance, dvě třetiny jsme byli lepší. Nedávali jsme ale góly, tak se soupeř pořád držel. Do třetí třetiny nás rozhodčí dvakrát vyloučil do třech, hráli jsme hodně v oslabení. V závěru se nám ale podařilo vstřelit šťastný třetí gól. Je to pro nás šťastné a důležité vítězství," shrnul stručně dojmy ze čtvrtečního duelu kolínský trenér Václav Rác.

Branky:  26. Bárta (Kocar, Voříšek), 46. A. Dvořák (Procházka, Kotrla) – 11. Kadlec (Šafránek), 39. Malý (Semirád), 60. Malý (Mejzr, Ježek). Rozhodčí: S. Mertl, Talpa – Matějček, J. Mertl. Vyloučení: 3:10, navíc Jasečko (JHR) 10 min OT a OK. Využití: 1:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 250. Třetiny: 0:1, 1:1, 1:1.  Stav série: 0:2.
Kolín:  Sejpal – Barták, Pácal, Muláček, Hanzl, Pýcha, Skokan, Chaloupka – Valášek, Zumr, Morkes – Šifta, Šafránek, Kadlec – Ježek, Mejzr, Malý – Kočí, Semirád, Jankovský.