V Jindřichově Hradci ale nebyl. Díky výhře 3:0 v sérii měl v pondělí v podvečer po tréninku v Kolíně a mohl odpovídat na otázky. Kdo? Kapitán Kozlů Josef Malý.

Máte za sebou osmifinále play off, prošli jste přes Jindřichův Hradec poměrně hladce 3:0 na zápasy. Jak celkově hodnotíte úvodní sérii vyřazovacích bojů?
Jsme rádi, že jsme prošli dál a skončilo to 3:0. Můžeme si odpočinout před dalším kolem. Zápasy to jednoduché nebyly, ale ve všech jsme je přestříleli. Rozhodně jsme byli ve všech zápasech lepší a vyhrát jsme si zasloužili.

Jak už jste říkal, zápasy nebyly vyloženě jednoduché. Vajgarští ve všech třech zápasech kousali. Ten druhý jste rozhodovali až dvě sekundy před koncem. Co se honí hráči hlavou, když ví, že by měl vyhrát a pravděpodobně taky vyhraje, ale soupeř nejde zlomit tak jednoduše?
My jsme do nich bušili celý zápas. Góly nám sice nepadaly, ale nakonec jsme ve všech utkáních nějaké dali. Je to play off, mančafty se srovnávají. Každý zápas může být pro týmy poslední. Obzvlášť pro Jindřichův Hradec mohl být ten zápas u nich úplně poslední doma v sezoně, takže do toho Vajgarští šli na plné pecky. Jak už jsem ale říkal, podle mě jsme byli ve všech utkáních o dost lepší, jen brankově to nebylo tak výrazné.

Nakonec jste postoupili dál po výhrách 4:1, 3:2 a 5:2. Vy osobně jste se v prvních třech utkáních play off rozstřílel. Dal jste čtyři branky. V tom prvním jste dal dva góly skoro jako přes kopírák. Přišla nahrávka od křídla do jízdy a protečování do brány. I v tom druhém jste takhle jednu branku dal…
U všech těch tří gólů jsem dostal krásné přihrávky od kluků. Dali mi to do jízdy, a já jsem jen nastavil hokejku nebo jsem tomu jen malinko přidal a gólman moc reagovat nemohl, když jsem byl tak blízko.

Ten váš čtvrtý gól z úvodní série play off už byl několikrát skloňovaný. Byl vítězný ve druhém utkání a padl dvě vteřiny před koncem…
Byl jsem hlavně rád, že jsme v Jindřichově Hradci vybojovali druhý bod a mohli jsme sérii ukončit doma. Samozřejmě je příjemné dát gól takhle chvilinku před koncem, ale já to tak neberu. Bylo důležité, že jsme vyhráli a vyhráli jsme jako celý mančaft.

Vyhráli jste 3:0 na zápasy a díky tomu si oproti vašemu čtvrtfinálovému soupeři, který ještě není znám, odpočinete o několik dnů víc. Je to hodně důležitý faktor pro další sérii?
Nevím, jestli je to velká výhoda, to se teprve ukáže. Rozhodně je ale důležité, že si odpočineme, protože se play off hraje obden, do toho jsou tréninky a ještě většina kluků jde do práce nebo do školy.

Co říkáte na dosavadní návštěvu? Na první úterní zápas play off přišlo 700 diváků, na ten druhý domácí v sobotu 910. Mohlo by jich do ochozů přijít i malinko více, že?
My jsme rádi, že lidi chodí. Když jich přijde víc, tak budeme určitě ještě raději. My je chceme přilákat hrou a tím, že vyhráváme a že už jsme postoupili do druhého kola. Doufám, že přijdou ještě ve větším počtu, protože přijede ještě více atraktivní soupeř a zápasy budou ještě více vyrovnané. Jak už jsem ale řekl, děkujeme fanouškům, že vůbec chodí, že fandí a těšíme se na ně. Hrajeme to stejně pro ně.

Kolín, Sokolov a Tábor mají série ukončené. Ostatní týmy dál o účast ve čtvrtfinále bojují. A Kolín ještě nezná svého dalšího soupeře. Koho vy osobně byste si přál?
Už je to asi jedno. Třeba na Vrchlabí by přišlo asi mraky lidí. Možná vycházejí i Moravské Budějovice. Ještě je to otevřené. Já osobně si ale myslím, že je to jedno. Nepřeju si konkrétně nějakého určitého soupeře.

Máte za sebou osmifinále, už jste poznali, jak vám to bude šlapat. Vidíte, jak se vyvíjejí ostatní série soupeřů.  Jak reálně teď vidíte šance Kolína v play off?
Chceme určitě dojít co nejdál, postoupit z dalšího kola. Je to hlavní cíl sezony. Jak to potom půjde dál nebo nepůjde, to se uvidí. Tábor se Sokolovem jsou našlapaná mužstva. My můžeme vyhrát s každým, ale na druhou stranu umíme udělat i z vyhraného utkání drama.