„Hráli jsem utkání po dvou týdnech, protože jsme museli přeložit zápas kvůli marodce. Takže ani během těchto dvou týdnů jsme toho moc nenatrénovali. Tréninky byly v malém počtu hráčů a navíc v minulém týdnu odjelo několik kluků na lyžařský kurz se školou. Takže se dá říct, že někteří šli do utkání bez tréninku hned po nemoci nebo rovnou z lyží,“ uvedl trenér Tomáš Marvánek.

První třetina skončila bez branek. Těch se diváci dočkali až v dalším průběhu. Dvakrát se prosadil domácí útočník Vrabec.

„V utkání bylo trochu vidět tréninkové manko, ale kluky jsme nabádali, že to bude hlavně o bojovnosti a nasazení. Bylo to vyrovnané utkání a bylo o jednom gólu. Kdo ho dá první. Nakonec jsme ten první a vítězný vsítili my. V závěru zápasu soupeř stupňoval tempo a tlak a navíc šel ještě do přesilovky, ale tu jsem ustáli a ještě jsme zvýšili na konečných 2:0,“ podotkl Marvánek.

„Kluky musím pochválit za jejich bojovnost po celých šedesát minut, což se nám často nedaří. Až na pár výjimek jsme měli výborný důraz před naší brankou, a tak ztěžovali soupeři skórovat. A když už jsme udělali nějakou chybku, tak v brance čaroval náš gólman Matěj Kvasil. Ten tentokrát chytal výborně a i díky němu jsme brali tři body,“ dodal.

V průběžné tabulce patří Kolínu šestá příčka. Další utkání hraje v pátek doma. Od 18 hodin hostí desátou Světlou nad Sázavou.

Branky: Vrabec 2. Třetiny: 0:0, 1:0, 1:0.

Kolín: Kvasil – Milaniak, Horák, Kalista, Zelený – Naďo, Havránek, Vrabec – Zheliznyak, Plíhal, Hübschmann – Dvořák.