Naposledy se o tom přesvědčily Moravské Budějovice, kterým devatenáctiletý útočník nastřílel hattrick. Hlavně díky němu Kozlové soupeře porazili poprvé v sezoně (5:4).

„První gól, to bylo trošku víc se štěstím. Cítil jsem, že gólman je nejistý. Po první střele mu to tam vypadlo, tak jsme to zkusil a on si to tam srazil. Ten druhý, to jsem dostal přihrávku krásně od Martina Krajňáka do prázdné brány. Při třetím jsem nabral rychlost, objel branku a zasunul," popsal své trefy muž, jenž je v Kolíně přibližně čtrnáct dnů.

Právě jeho třetí branka byla rozhodující. Soupeř byl totiž pořád na dostřel.

„Jejich obránce mě nepustil do branky a já to objetí občas dělám, takže jsem věděl hned, co udělám," objasnil Kusý.

Nemuselo zůstat pouze u hattricku. V průběhu druhé třetiny spálil další tutovku, když se objevil sám před brankářem. Tentokrát na něj ale nevyzrál.

„Už jsem byl dlouho na ledě, takže jsem toho měl plný kecky, ale zkusil jsem to dát mezi nohy. Myslím si, že jsem se unáhlil, měl jsem to podržet a dát to až za beton," sypal si po utkání popel na hlavu.

V Kolíně je Kusý nováček. Pravidelný návštěvník ho ale mohl vidět již v létě v přípravě.

„V srpnu jsem odehrál jeden přípravný zápas, ale pak jsem odletěl do Ameriky. Tam to ale nevyšlo, tak jsem se vrátil," podotkl.

Za velkou louží zkoušel hokejové štěstí. Marně.

„Byl jsem v Minnesotě. Tam jsem byl asi dva měsíce. Bohužel se mi nedařilo, jak jsem chtěl, tak mě poslali na farmu a po měsíci a půl na farmě jsme se rozhodli, že to nemá moc cenu, tak jsem se vrátil do Česka. Rovnou do Kolína, kam jsem byl povolán," popsal zámořské peripetie.

Zatímco v Americe se mu nevedlo, v Kolíně je to přesně naopak. Daří se mu.

„Zatím to tam padá, i jsme vyhráli dva ze tří zápasů, co jsem tady, takže jsem spokojený," konstatoval.

Ve středu bude mít další možnost svoji bodovou sbírku rozšířit. Kozlové hrají v Písku.

Přidá další gól?