První třetina, gólová přestřelka. Druhá třetina, diktát Kolína. Třetí třetina, pokračující nadvláda Kozlů a hon na desítku. Takový byl ve zkratce scénář sobotního utkání.
V prvním dějství, do kterého Kozlové skočili ve třetí minutě gólem Kubáta, který do brány dorazil vlastní kotouč, pokračovala dvěma góly hostí. Pak zase dvakrát udeřili domácí, aby nakonec na konci třetiny zase udeřili hosté a nesli do kabiny remízový stav 3:3.

Jenže radost na tvářích hostům, kteří v Kolíně z předposledního místa tabulky mohli jen překvapit, dlouho nevydržela. Stejně tak jako remízový stav nevydržel na světelné tabuli.

Hned v jednadvacáté minutě totiž kapitán Malý po Mejzrově přihrávce zpoza brány zamířil přesně mezi betony. Pak Kubát přesně a svižnou střelou zamířil z mezikruží do šibenice, čímž dokončil svůj hattrick a do třetice chvíli před odchodem do kabin upravil na 6:3 Šafránek, který nekompromisně vypálil z mezikruží.

I v posledním dějství pokračovaly gólové hody. Valášek bekhendem zvedl puk v těsné blízkosti gólmana nahoru do brány, Semirádovu střelu z mrtvého úhlu do svatyně tečoval Zumr, a pak ještě Šafránek po kombinaci celé své lajny rozvlnil síť branky Bíliny podeváté.

Jiří Kadlec pak už otvíral peněženku, když v brejku sahal po desátém gólu, ale poté, co zazvonila tyčka, mohl „pokutu" za desátý gól utkání zase schovat. Sečteno podtrženo. Kozlové porazili Bílinu 9:4 a poskočili na druhé místo tabulky.

Kolín - Bílina 9:4

Branky: 3. Kubát (Ježek), 15. Kubát (Kadlec), 19. Valášek (Malý, Mejzr), 21. Malý (Mejzr, Valášek), 32. Kubát (Zumr, Barták), 40. Šafránek (Semirád, Jankovský), 41. Valášek (Skokan), 51. Zumr (Semirád, Skokan), 55. Šafránek (Jankovský, Semirád) – 4. Salač (Hrdlička, Kýhos), 5. Böhm (Bezpalec, Polák), 20. Hrdlička (Kýhos), 53. Průša (Procházka, Bittner). Rozhodčí: Vokřál – Rybáček, Marek. Vyloučení: 9:10. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 625. Třetiny: 3:3, 3:0, 3:1. Nejlepší hráči: Pavel Kubát (Kolín) – Lukáš Hrdlička (Bílina).

Kolín:  Moravec – Pýcha, Skokan, Barták, Pácal, Muláček, Hanzl, Chaloupka – Valášek, Mejzr, Malý – Jankovský, Šafránek, Semirád – Šifta, Zumr Morkes – Kubát, Kadlec, Ježek.