Kolín – Žďár 1:2 sn

Přestože padly v základní hrací době jen dvě branky, byl to zápas, jak má být. S emocemi, přesilovkami, šancemi na obou stranách. S vynikajícími gólmany, i fanoušky. S prodloužením, s nájezdy. A rozhodovalo se až ve vabank části. V nájezdech.

Tam hosté hned v první sérii proměnili. Ujala se Gregarova klička. Ale kolínský kapitán Malý záhy mezi betony vyrovnal. Další tři série nájezdů nerozhodly, tak se jelo už po jedné na každé straně. Gregar znovu nic. Malý znovu nic. Pak Střecha dal a Panna ne. V sedmé sérii nájezdů hosté rozhodli. V Kolíně urvali vítězství 2:1 po nájezdech a jsou jediný bod od postupu do semifinále.

„Jenom se potvrdilo, že oba gólmani pokračovali ve výborném výkonu z celých sedmdesáti minut a měli jsme o trochu šikovnější střelce,“ řekl po utkání trenér Žďáru Radovan Biegl.

„Hrozně nás mrzí, že jsme to nedotáhli do vítězného konce. My jsme do utkání vstoupili špatně, jenom díky tomu, že jsme byli neustále vylučovaní. Některé fauly byly úplně zbytečný. My jsme do utkání chtěli vstoupit úplně jinak, a to nás stálo trošku sil, ale postupem času jsme se zvedli a myslím si, že jsme byli i o kousek lepší. Bohužel, zase jsme neproměnili ložené šance, a to se nám nakonec vymstilo i v nájezdech,“ komentoval utkání kolínský trenér Petr Martínek.

„Myslím si, že jsme viděli parádní hokej plný nasazení, důrazu a bojovnosti, a i když to bylo jen 1:1 v základní hrací době, tak si myslím, že se diváci museli bavit. Bohužel, my jsme je nepotěšili tím, že jsme v utkání nezvítězili, a tudíž si druhý bod v sérii připsal Žďár, ale my určitě neskládáme zbraně a uděláme všechno proto, abychom ještě soupeře potrápili a vrátili sérii do Kolína,“ doplnil kolínský lodivod.

Třetí zápas série se hraje v neděli na ledě Žďáru. Domácí budou chtít sérii ukončit, Kozlové naopak vrátit do Kolína.

Branky: 35. Panna (Semirád, Malý) – 56. Jícha (Kuřítko, Bureš), 70. rozhodující nájezd Bureš. Rozhodčí: Škrobák, Šindel – Žídek, Sedláček. Vyloučení: 8:8. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Třetiny: 0:0, 1:0, 0:1 – 0:0, 0:1. Diváci: 1583. Stav série: 0:2.

Kolín: Sejpal – Pýcha, Březina, Voženílek, Hanzl, Barták, Kadlec – Panna, Semirád, Malý – Kozák, Morkes, Zumr – Kysela, Prokop, Němec.