Psychická vzpruha po třech porážkách v podobě výhry by mohla svěřencům trenéra Petra Martínka pomoci. „Já v to věřím. Věřím, že nám tato výhra pomůže a my se od toho odrazíme. Musíme všichni tvrdě pracovat a dobře přistupovat ke všemu,“ uvedl před sobotním mačem kolínský kormidelník.

Do letošního roku nevstoupili Kozlové ideálně, třikrát v řadě padli. Jenže naposledy si poradili s Přerovem, který díky dvěma brankám v posledních minutách porazili 3:2. „Prošli jsme si krizičkou, ale nyní už jsme, doufám, na vlně dobrých zápasů,“ věří Martínek. „Chceme zase předvádět dobrý hokej, aby to kluky bavilo. K tomu je třeba, aby všichni dobře pracovali. A pak uvidíme, na co to bude stačit.“

Prostějov je v tabulce Chance ligy s devětadvaceti body na devátém místě, Kolín okupuje patnáctý flek a na kontě má jednadvacet bodů. Ale také o tři zápasy méně než jeho sobotní protivník. „Nic speciálního jsme na soupeře nepřipravovali. Víme, že nás čeká těžký zápas. Bude rozhodovat nasazení, důraz a obětavost. Bude důležité hrát dobře dozadu, pak máme šanci uspět. Věřím, že sehrajeme další parádní zápas,“ dodal kouč Kolína.