Kozlové dali od začátku jasně najevo, že prohry hodili za hlavu a chtějí vyhrát. Dohrávali situace, napadali, byli agresivní. Po několika spálených šancí přišla v sedmnácté minutě odměna v podobě gólu. Šafránek místo střely před bránou volil nahrávku. Ta sice neprošla, ale hráč s číslem 88 se dostal k odraženému puku a s chutí vymetl pavučiny z rohu brány – 1:0. Do kabin ale vedení kozlové nenesli – 1:1.

Vyrovnaný stav svítil na světelné tabuli i po druhé třetině. V ní šli Kolínští znovu do vedení, když Březina z kruhů proměnil přesilovku. Ale pak špatně rozehrál kolínský bek, za obranou zůstal Chalupa a vyrovnal na 2:2.

A i poslední dvacetiminutovka skončila nerozhodně. V ní branka nepadla, a tak se prodlužovalo. Hra se přelévala ze strany na stranu. A dvacet čtyři sekund před koncem padla vítězná branka. Z kolínské hole. Zumr vjel s pukem do pásma, dostal se až na hranici brankové čáry, odkud vrátil před bránu Šafránkovi. Ten se prosmýkl za beka a poslal puk do sítě.

Kozlové vyhráli, vzali dva body a dotáhli se na třetí Nymburk. Jsou jeden bod za ním. Čtyři před Trutnovem.

Kolín – Vrchlabí 3:2 pp

Branky: 17. Šafránek (Malý), 28. Březina (Pýcha, Zumr), 65. Šafránek (Zumr) – 19. Procházka (Půlpán A., Jirků), 36. Chalupa (Hidveghy).

Rozhodčí: Micka. Vyloučení: 6:7, navíc TH Mrňa (V). Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Třetiny: 1:1, 1:1, 0:0 – 1:0. Diváci: 688.

Kolín: Sejpal – Březina, Pýcha, Hanzl, Mlčoch, Havelka, Barták, Jelínek – Zumr, Šafránek, Malý – Semirád, Martínek, Koffer – Hlaváček, Kozák, Němec – Netušil, Pilný, Kadlec.