Krajský hokej: Žabkova pěst ukončila zápas boleslavského béčka a Rakovníka

Střední Čechy – Neslavné rozuzlení mělo utkání desátého kola krajské hokejové ligy mezi rezervním týmem Mladé Boleslavi a Rakovníkem. Přesně v polovině hrací doby ho ukončila inzultace hlavního rozhodčího v podání domácího Borise Žabky.

17.11.2015

Jakub Herman z Olomouce (vlevo) a Boris Žabka z Mladé Boleslavi.Foto: Deník/Jiří Kopáč

Osmatřicetiletý, původem slovenský obránce, který v Boleslavi teprve v loňském roce ukončil svou profesionální kariéru, neudržel nervy poté, co rozhodčí neposoudil jako faul podražení od jednoho z hostů a místo toho se rozhodl trestat Žabkovy protesty. Sotva pak sudí před boxem trestoměřičů ukázal osobní trest, přijel Žabka a úderem pěstí do obličeje poslal arbitra na led. Ihned poté sudí zápas předčasně ukončil.

Podle vyjádření domácího trenéra Vladimíra Lejska pro portál hokej.cz se v utkání objevilo několik sporných momentů a inzultace byla jejich vyústěním. „Hráli jsme v útočném pásmu a došlo tam ke kontaktu Žabky s protihráčem. Jednalo se o evidentní faul, podražení, ale rozhodčí nezapískal. Ve středním pásmu pak proběhla nějaká slovní výměna názorů mezi Žabkou a hlavním arbitrem, která vyvrcholila přerušením hry a panenkou pro Borise. Ten se rozjel a došlo tam ke kontaktu," popsal Lejsek, podle kterého je Boris Žabka impulzivní člověk. „Jakmile přijde nějaká křivda, tak to vyústí v něco takového," uvedl na adresu zkušeného hokejisty.

Hosté, kteří v prostřední části stačili získat dvougólový náskok, zápas dvou týmů ze spodní poloviny tabulky nakonec vyhráli 5:0 kontumačně. Předčasný konec je přesto mrzel. „Je to škoda. Jsem přesvědčený, že bychom vyhráli tak jako tak," řekl vedoucí rakovnického mužstva Vladimír Soukup. Domácí mohou mimo kontumace výsledku očekávat i další tresty.

Vedoucí pozici ztratily Příbram i Kralupy
Vedle události v boleslavské Škoenergo aréně přineslo víkendové kolo krajské ligy i soutěže několik překvapivých výsledků a také pád obou lídrů z čela tabulky.

Příbramští potvrdili, že jsou pro ně Velké Popovice nepříjemným soupeřem. Lídr krajské ligy v páteční předehrávce prohrál 1:5 a vedoucí pozici přepustil Černošicím. Ty si přivezly všechny body z ledu Jesenice, která v každé třetině smazala jednobrankovou ztrátu, od stavu 3:3 se ovšem prosadili už jen hosté.

Dramatická bitva byla k vidění v Mělníku, kde domácí Junior porazil Slaný fotbalovým výsledkem 1:0. Jediný gól utkání padl v poslední minutě úvodní třetiny. Dobrému výkonu hostí chybělo "pouze" gólové vyjádření. Skórovat se jim nepodařilo ani z trestného střílení. Největší zásluhu na výhře tak měl brankář Vokurka, který vychytal čisté konto po téměř třech letech.

Nouze o branky naopak nebyla v Benešově, který v uplynulých třech kolech nebodoval. K vidění jich bylo celkem čtrnáct. Domácí si rozdělili s Poděbrady po bodu, přestože hosté odskočili v závěrečné třetině už na rozdíl tří gólů. Po nájezdech nakonec odvezli alespoň druhý bod, zápas jim přinesl teprve druhý zisk v soutěži.

Ani druhý zápas v řadě na ledě hůře postaveného soupeře nevyšel Vlašimi, jež podlehla hokejistům Králova Dvora. Klíčovým momentem pro přerušení série porážek v podání nováčka byl zřejmě návrat Martina Podlešáka do sestavy. Zkušený hráč, s nímž už vzhledem k jeho zdravotním problémům v sestavě příliš nepočítali, asistoval u dvou gólů, včetně vítězného na 4:3.

V krajské soutěži se Kralupy po druhé porážce v řadě už musely pakovat z prvního místa. Nad jejich síly byli hostující borci Žiliny. Do čela se tak zaslouženě vyhoupla Kutná Hora, která ve vyrovnaném duelu o první místo těsně porazila Žabonosy a zůstává bez ztráty.

KRAJSKÁ LIGA – 10. KOLO

HC Příbram – Sj. Velké Popovice 1:5
Branky: 34. Pejsar – 1. Bicha, 32. Moravec, 34. Freisler, 40. Žoha, 52. Vacek. Třetiny: 0:1, 1:3, 0:1.

HC Junior Mělník – HK Lev Slaný 1:0
Branka 20. Kašák. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Třetiny: 1:0, 0:0, 0:0.

Lev Benešov – HC Poděbrady 7:8 SN
Branky: 19. Holánek, 33. Bursík, 35. Hynek, 40. Štětina, 55. Fedoročko, 58. Babický, 59. Císař – 18. Drahoňovský, 28. Procházka, 31. Skokan, 44. Poláček, 46. Šafra, 49. Kubát, rozh. nájezd Kubát. Vyloučení: 6:8, navíc Bursík (Ben.) 10+OK. Využití: 1:2. Třetiny: 1:1, 3:3, 3:3.

HK Králův Dvůr – Rytíři Vlašim 4:3
Branky: 11. Pánek, 33. Kraus, 40. Novák, 59. Vejvoda – 10. a 34. Matějka, 32. Dušek. Vyloučení: 6:10. Využití: 3:1. Třetiny: 1:1, 2:2, 1:0.

HC Jesenice – SK Černošice 3:5
Branky: Zemánek, Roman Formánek, David Formánek – Šalamoun 2, Loskot, Jobek, Urbančík. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. Oslabení: 0:1. Třetiny: 1:1, 1:1, 1:3.

KRAJSKÁ SOUTĚŽ

8. kolo: K. Hora – Žabonosy 2:1, Kralupy – Žilina 4:6, Neratovice – Zlonice 6:3, Hořovice – Hvězda Kladno 3:4 SN, Božetice – Sp. Příbram 8:2.

Expres projel návěstidlo v Poříčanech na červenou

Krajský soud v Praze se v pondělí 23. října vrátil ke korupční kauze kolem bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha.
13

Rath zavalil soud přívalem slov, předseda senátu je prý podjatý

Krize středočeské koalice pokročila, námluvy ANO s ČSSD už nejsou tajné

Střední Čechy – Minulostí jsou předpoklady, že na úterní jednání středočeských zastupitelů nebude mít vliv aktuální krize v koalici vládnoucí kraji.

Hejtmanka lákala pozornost ke středním Čechám. Ve Washingtonu

Střední Čechy – O lokality ve středních Čechách se nyní více zajímají členové týmů americké centrály softwarového gigantu Microsoft.

Debaty o penězích pro nemocnice může kdokoli sledovat i z domova

Střední Čechy – V úterý se sejdou zastupitelé Středočeského kraje. Jednat mají hlavně o plánu investic a o penězích pro krajské nemocnice. Jistě se zmíní i o aktuální krizi krajské koalice – k ráznému řešení však asi nepřistoupí.

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.