Pro Kozly to bylo hodně psychicky náročné utkání. Věděli, že musí vyhrát, hráli
s předposledním týmem, který ještě ke všemu nebyl
v kompletní sestavě a neměl ani tři pětky. Navíc během pěti minut dali Kozlové dva góly a vypadalo to, že to půjde samo, hladce, ale nešlo. Domácí se bránili jak psi.

„Bylo dobré, že jsme se dostali do vedení 2:0, ale pak jsme v oslabení dostali gól na 1:2 a bylo to těžké. Ve druhé třetině bylo vidět, jak soupeř hraje obětavě. I když jsme měli hodně střel, tak jejich gólman nás dostával do situace, že jsme nevěděli kudy kam. Ve třetí třetině jsme to zlomili. Hrálo roli asi i to, že domácí už byli dost vyčerpaní," shrnul zápas trenér Kolína Jiří Seidl.

Narážel zejména na fakt, že Kozlové sice dali dva góly, ale celkem měli přes čtyřicet střel a ne a ne vsítit další branku, která by jim zaručila vyšší vedení a větší klid. Skoro třicet minut se totiž hrálo za stavu 1:2 a domácí neustále hrozili svými výboji.

„Musíme se víc zaměřit na koncovku. Vytváříme si spoustu šancí, ale i z vyložených střel nedáváme. Mohlo by se nám to proti jiným soupeřům vymstít," věděl po utkání Seidl a dodal: ,,Ty střely jsme měli. Hráče jsem k tomu nabádal. Ale euforická obranná hra domácích nás trošku vyvedla z míry. A taky jsme pořád museli myslet na hru dozadu, protože jakmile došlo k naší špatné přihrávce nebo podobně, hrozil brejk. Domácí čekali na brejky a to od nich bylo velmi nebezpečné."

Kozlové nakonec ale trpělivě počkali a v poslední části utkání ještě dvě branky dali. Po namáhavém utkání a náročném cestování tak uhájili tři body za výhru 4:1.

V kolínské sestavě se v sobotu objevila také nová tvář. Letos nová. Odchovanec Kolína Filip Navrátil, který v posledních letech působil v mládežnických kategoriích na Slavii, už loni pár startů za áčko zaznamenal. Loni se ale zranil a dlouhou dobu ani netrénoval. Proti Sokolovu se dostal do hry asi na osm minut.

„Něco u nás už odtrénoval a proti Sokolovu dostal v závěru šanci, hlavně díky tomu, že Ježek dostal desetiminutový trest. Byl dlouhodobě zraněný a letos ještě nehrál zápas, tak mu bude ještě asi nějakou dobu trvat, než se do toho dostane," řekl na jeho adresu lodivod Kozlů Seidl.

Kozlové ve středu hostí Řisuty

Duel s Sokolově je již minulostí. Nyní na Kozly čekají doma ve středu Řisuty (18.07).

Tím zahájí třízápasovou šňůru domácích zápasů, která čeká Kozly tento týden. Začnou ji dnes proti Řisutům (pak je čeká ve čtvrtek přátelský zápas proti extraligovým Pardubicím a v sobotu 7. listopadu znovu mistrovské utkání proti Jablonci.

Loni Kozlové nad týmem Řisut venku zvítězili 6:0 a doma 8:1. Buldoci tedy mají Kozlům co oplácet. Nebudou to mít ale jednoduché, protože je čeká zápas proti současnému lídrovi tabulky, který letos prohrál zatím pouze jeden zápas ze dvanácti.

Řisutští dokázali letos venku vyhrát jen dvakrát ze šesti možností. Kolín hraje o udržení se v čele tabulky, Řisutští zase obhajují šesté místo. Tak kdo z koho?

Kolín vyzve extraligové Pardubice

Náročný týden vyšperkují Kozlové přátelským zápasem proti extraligovým Pardubicím (17.30).

Netradiční utkání, napříč dvěma různými soutěžemi čeká ve čtvrtek 5. listopadu kolínský zimní stadion a každého, kdo na něj zavítá. Druholigoví kolínští Kozlové hostí
v přátelském utkání extraligové Pardubice.

„Těším se. Kdo by se netěšil si zahrát proti takovému týmu, jako jsou Pardubice. I pro fanoušky to bude zážitek vidět takové utkání na kolínském ledě," řekl třiačtyřicetiletý matador a ikona kolínské obrany, který v Pardubicích odehrál 11 sezon, Tomáš Pácal. Tím udělal jedno, pozval všechny do ochozů kolínského zimního stadionu. Utkání začíná v 17.30 hodin.

Nápad uspořádat takové utkání přišel ze strany Pardubic. V době reprezentační přestávky čeká na tým Richarda Krále a Marka Zadiny hrubá příprava na další závodní období a tu chtěli zakončit přípravným utkáním.

„Proč zrovna Kolín je otázka spíš pro management, který nám soupeře vybral, ale těch důvodů je asi víc. Kolín je blízko, máme odtamtud hráče a vznikla mezi našimi kluby jakási spolupráce. Pro nás je to takové zpestření naší třídenní hrubé přípravy. Přátelským utkáním ji zakončíme. Vyzkoušíme si hráče, které jsme s Markem Zadinou ještě za dobu našeho působení u áčka neměli možnost vidět. Takže určitě budou hrát i hráči
z první ligy," vysvětlil trenér Pardubic Richard Král, co od zápasu Pardubice čekají, a nastínil, kdo se objeví v sestavě.

Jak bylo uvedeno, bude to zápas, ve kterém dostanou příležitost hráči ze širšího kádru Pardubic, kteří hrají první ligu třeba v Šumperku. Neznamená to ale, že zbytek áčka zůstane doma. Všechny pardubické hvězdy ale do Kolína také nezamíří.

„Určitě nepřijede pět hráčů, kteří jedou na repre. Pak uvidíme podle aktuálního stavu. Měli jsme několik zraněných hráčů a teprve se rozhodneme, jestli jim dáme volno na doléčení nebo ne. Že by se v utkání objevili všichni naši klíčoví hráči, to také ne. Možná někoho z nich ale vezmeme," naznačil Král, že hvězdy jako Čáslava nebo Rolinek zřejmě nepřijedou, někdo z dalších, jako je Sýkora, Kolář nebo Šeda, možná ale ano.

Kdo bude ale určitě, to je mladý kolínský obránce Karel Nedbal. Ten zamířil do Pardubic už loni do juniorky a letos si vybojoval místo už i v A-týmu. „Karel Nedbal bude určitě," potvrdil pardubický kouč Richard Král.