V zasněženém pondělním podvečeru začal na kolínském stadionu čtvrtý zápas semifinále play-off. Hostující Drtiči z Hodonína měli druhou možnost sérii ukončit, poté co první mečbol promarnili v sobotu na domácím ledě.

První třetina se nesla ve znamení spousty nepřesností, ale lehkou optickou převahu si vypracovali domácí. V poslední minutě první části však přišel šok. Sajdl ve vlastním oslabení ujel až do rohu za domácí branku a snažil se vrátit puk před výtečného brankáře Sejpala. Ono nahození se však nešťastně odrazilo od nohy obránce a hosté se tak ujali vedení.

Ve druhé třetině byl Kolín zprvu zaskočený a probral jej až šťastný vyrovnávací gól ve 24. minutě. Kapitán Malý při hře 4 na 4 ujel hostující obraně a řítil se sám na hostujícího Baruse. Ten se mu dlouhým výletem z branky snažil puk vyrazit, ten ale nakonec skončil jen na holi dojíždějícího Herwiga, který srovnal skóre na 1:1.
Kozlové politi živou vodou tlačili soupeře, seč jim síly stačily, ale další gól už v druhé části nepadl.

Poslední dvacetiminutovka přinesla zvraty, které slabší povahy přiváděly do mdlob. Nejdříve zchladil 1160 diváků zkušený Petr Peš a dlouho se zdálo, že Hodonín snaze Kozlů o vyrovnání odolá. Když však v 51. minutě Šafránek vyrovnal na 2:2, kolínský svatostánek se otřásal v základech. A to nebylo vše. Když mladíček Semirád poslal v čase 56:10 Kozly do vedení, euforie domácích neznala mezí. Ta ještě zesílila, když se domácím podařilo ubránit následné oslabení.

Poté však Hodonín předvedl obrat z říše snů. Přesně půl minuty před koncem třetiny se při hře bez brankáře nejlépe zorientoval Slavíček a svým gólem utkání opět vyrovnal. Všichni na stadionu již očekávali prodloužení, ale v poslední vteřině zužitkoval nádherný Štastného pas Stejskal, který se tváří v tvář Sejpalovi nemýlil. Hosté tak mohli slavit postup do finále proti Technice Brno, ale i domácí příznivci své borce odměnili bouřlivým potleskem.

„S Hodonínem jsme prohrávali po dvou utkáních 2:0 a o to cennější byla sobotní výhra na jejich ledě, kde letos ještě neprohráli. O to víc mě potěšilo, že hráči zvládli těžký duel na ledě soupeře a vrátili sérii zpět na náš led," komentoval sérii prezident kolínského klubu Ondřej Franc. „Dnes jsme byli blízko vítězství, které by znamenalo rozhodující duel na ledě Drtičů, ale hosté v závěru prokázali velkou zkušenost a sérii rozhodli ve svůj prospěch," dodal Franc.

„Po delší době jsme se dostali do semifinále play-off a z tohoto důvodu panuje spokojenost. Chtěl bych hráčům i realizačnímu týmu A-mužstva poděkovat za úspěšnou sezonu," bilancuje celé play-off prezident klubu.

Kolín - Hodonín 3:4

Branky a asistence: 24. Herwig (Malý, Barták), 51. Šafránek, 57. Semirád (Šafránek, Jankovský) – 20. Sajdl (Slavíček, Pokorný), 43. Peš (Šťastný), 60. Slavíček (Pokorný, Charvát), 60. Stejskal (Šťastný). Rozhodčí: Würtherle, Jílek – Rybáček, Marek. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:0. Oslabení: 0:1. Diváci: 1160. Třetiny: 0:1, 1:0, 2:3. Konečný stav série: 1:3.
Kolín: Sejpal – Kulhánek, Pácal, Barták, Hanzl, Chaloupka, Pýcha, Špringl, Skokan – Morkes, Kadlec, Šifta – Malý, Mejzr, Herwig – Semirád, Šafránek, Jankovský – Ježek, Vágner, Cerk.

(Martin Petřík)