Že hokej v Kolíně baví? To si pište. Kozlové totiž patří v domácím prostředí mezi nejlepší celky soutěže. A není divu, podpora fanoušků je parádní. Přesvědčili se o tom i slávisté.

Sotva se diváci nadechli, už museli řvát gól. V polovině čtvrté minuty přišla kolínská nenápadná akce, nenápadný švih Sklenáře a puk prosvištěl okolo bezmocného Michajlova. Skvělá vzpruha pro modrobílé barvy. A další šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Bylo jich více než dost, ale s jejich proměňováním byli Kolínští na štíru. Svůj um musel také předvést gólman Lukeš, bylo ale patrné, že si z extraligového zápasu s Kometou Brnu přenesl výbornou formu. Po první třetině vedli domácí jen gól a to hlavně proto, že neproměnili další vyložené příležitosti.

Futsalisté neprohráli, přesto ztratili šanci na play off

V podobném duchu se nesla také prostřední část. Také v ní padl jediný gól a také ho měli na svědomí kozlové. Král využil fatální hrubice slávistické defenzivy a ve výhodné pozici se nemohl zmýlit. Po čtyřiceti minutách tak měli o hodně blíže k vítězství kolínští hokejisté. Zkraje 37. minuty byl nešetrně na mantinel naražen kanonýr Veselý, který ihned zamířil do šaten. Diváci očekávali, zda se na ledě ještě objeví.

Dobře vstoupili kozlové i do závěrečné periody. Miškář ovšem pálil v dobré pozici je do tyče. O chvíli později museli domácí zpozornět. Krát schytal tvrdý úder od Šteinera, ten dostal pět minut plus do konce utkání. Přesilovku začali Kolínští neslavně. Propadli v útočném pásmu, Žejdl v přečíslení dva na jednoho zvolil střelu a připravil Lukeše o čisté konto. Odpověď ale byla více než rychlá. Elitní formace ukázala za jednadvacet vteřin svoji sílu a Šafránek zasunul puk za Michajlovova záda. V téže přesilovce zafungovala pro změnu hradecká spolupráce a na konci akce byl Štohanzl. Čtvrtý gól výrazně přiblížil domácí k úspěšnému výsledku. S blížícím se koncem utkání bylo jasné, že všechny body zůstanou doma. To navíc potvrdil Morong. Nastavil hokejku na parádní přihrávku od Piegla a stadion mohl vybouchnout.

„Hodnocení je jen a jen pozitivní. Těší nás samozřejmě jednoznačné vítězství, ale i předvedená hra. Nechybělo nám nasazení chuť hrát, v tom jsme soupeře předčili,“ radoval se trenér Kolína Petr Martínek. I soupeř měl dobré momenty, ale my jsme ho do tolika vyložených šancí nepustili. Hráli jsme disciplinovaně a od první minuty jsme šli za vítězstvím,“ uvedl kouč kozlů.

Jeho tým Pražany jasně přestřílel. „Nabádali jsme hráče, aby pálili odevšad, že góly padají ze všech pozic. Chtěli jsme se pokut střílet často, to byl jednoznačný cíl a pak se tlačit do brány. S vítězstvím jsme moc spokojeni,“ lebedil si kolínský kormidelník.

Jemu i celému realizačnímu týmu zatrnulo ve druhé třetině, kdy byl tvrdě naražen na mantinel kanonýr Jan Veselý a ihned odkulhal do šatny. „Dostal ránu na koleno. Věřím, že do dalšího zápasu bude v pořádku,“ uklidňoval sebe i fanoušky Martínek.

Ve středu měli hrát kozlové v Třebíči, zápas se ale neuskuteční. „Utkání je odloženo, tým Třebíče je v karanténě,“ dodal Martínek.

Takže dalším zápasem by měl být domácí duel se Sokolovem v sobotu od 17 hodin.

Kolín – Slavia 5:1

Branky a nahrávky: 4. Sklenář (Zorko, Veselý), 27. Král, 45. Šafránek (Jankovský), 48. Štohanzl (Miškář, Kukla), 58. Morong (Piegl, Štohanzl) – 45. Žejdl (Duda). Třetiny: 1:0, 1:0, 3:1.

SC Marimex Kolín: Lukeš – Piegl, Kukla, Pinkas, Niko, Zorko, Váchal – Král, Šafránek, Jankovský – Veselý, Štohanzl, Sklenář – Miškář, Matějček, Krejčík – Petržilka, Morong, Síla.

HC Slavia Praha: Michajlov – Veber, Krejčí, Hovorka, Duda, Havel, Zelingr – Kružík, Žejdl, Všetečka – Šteiner, Kern, Pšenička – Vlček, Poletín, Doležal – Soukup, Havrda, Petrov.