Kolín šel do domácího střetnutí po třech porážkách v řadě. Jenže s rolí outsidera se rozhodně nehodlal smířit. Přerova se nezalekl, vždyť na jeho ledě vyhrál v prvním vzájemném měření sil 5:4 prodloužení.

Dva obraty. Takový byl zápas mezi oběma celky. Domácí šli do vedení, o které v závěrečné třetině přišli. Ale pak také připravili horké chvilky hostujícímu táboru, když během jediné minuty otočili stav na svoji stranu. A vítězství si už vzít nenechali.

V první třetině branka nepadla, na úvodní gól se čekalo do 38. minuty. A dal ho domácí snajpr Veselý. Další šance na obou stranách zůstaly nevyužity.

S góly se roztrhl pytel v poslední části. Kolínský brankář Lukeš kapituloval po střele Hrabala a dorážce Indráka. Na Kozly by si v tu chvíli ani nikdo nevsadil. Jenže domácí se nevzdali a během jediné minuty si vzali vedení zpět. A to už nepustili. Remízu zařídil kolínským barvám jako správný kapitán David Šafránek a tříbodové vítězství vystřelil Štohanzl.

Hosté ještě v závěru zkoušeli hru bez brankáře, ale bez úspěchu.

Branky a nahrávky: 38. Veselý (Blaha), 58. Šafránek (Jankovský, Husa), 59. Štohanzl (Stehlík) – 45. Hrabal (Hejcman), 53. Indrák (Macuh). Rozhodčí: Doležal, Marek – Roischel, Flegl. Třetiny: 0:0, 1:0, 2:2.

SC Kolín: Lukeš – Husa, Kukla, Blaha, Muška, Váchal, Pýcha, Zdeněk – Jankovský, Šafránek, Z. Král – L. Krejčík, Zumr, J. Veselý– Síla, Štohanzl, Petržilka – Semirád, R. Martínek, Stehlík.